Chybie – Pruchna już (chyba) gotowe

Fot. Kamil H
Fot. Kamil H

Wygląda na to, że prace remontowe na linii nr 93 pomiędzy Chybiem a Pruchną dobiegają do szczęśliwego końca i niebawem pojedziemy tam koleją bez żadnych już przeszkód, w naprawdę dobrych warunkach.


Do zajrzenia w te rejony zachęcili nas nasi Czytelnicy, dokładniej Kamil H., któremu dziękujemy za zdjęcia i potwierdzamy, że fotografia w pełni oddaje aktualny wygląd przystanku osobowego w Drogomyślu. Wymieniona nawierzchnia krawędzi plus odnowione wiaty dały całkiem przyzwoite efekty.

My również, z racji kolejnego wyjazdu (szczegóły jutro), trafiliśmy dzisiaj na szlak między Pruchną a Chybiem, gdzie kończy się kilkumiesięczny remont obu torów oraz przyległej infrastruktury. Zarówno w Pruchnej jak i Chybiu poznikały tablice D1 oznaczające zakaz wjazdu na tor i choć my nie minęliśmy jadąc w kierunku Chybia i Czechowic-Dziedzic żadnego pociągu w przeciwnym kierunku, to wygląda więc na to, że jeśli oba tory nie są jeszcze czynne, to przywrócenie ich pełnej przepustowości nastąpi już niebawem. Ponadto, nigdzie nie ma już ciężkiego sprzętu, paru robotników kręciło się jedynie przy drobnych instalacjach, ale te wszystkie poprawki nie mają już wpływu na płynność ruchu kolejowego.

Warto podkreślić, że nie tylko na odcinku Chybie – Pruchna gościły w ostatnich tygodniach ekipy remontowe. Również z drugiej strony, patrząc od tej drugiej miejscowości, w kierunku Zebrzydowic i granicy z Czechami również wymienione zostały szyny i podkłady na obu torach, co natychmiast podniosło jakość przejazdu.

2 komentarze

    1. Akurat tam najmniej jeździmy, ale zapytamy gdzie trzeba, bo tam też od nowego rozkładu zapowiada się ciekawie i fajnie. Dzięki za info

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *