PKM Katowice idzie na zakupy

Solaris Urbino 12, PKM Katowice
Solaris Urbino 12, PKM Katowice

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowicach ogłosiło przetarg na dostawę 20 fabrycznie nowych autobusów. Nowe pojazdy mają zastąpić stare i wysłużone Ikarusy.


W dniu 7 kwietnia 2015 roku, PKM Katowice rozpisało przetarg na dostawę nowych pojazdów. Zgodnie z informacjami zawartymi w SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia – przypomina red.), spółka chce zakupić 15 pojazdów trzyosiowych, przegubowych (długość od 17,50 do 18,75 m) i 5 pojazdów dwuosiowych, tzw. „krótkich” (długość od 11,80 do 12,15 m).

Nowe autobusy mają być niskopodłogowe na całej długości, w pełni klimatyzowane, a tablice kierunkowe wykonane mają zostać w technologii LED.  Jak powiedziała nam osoba związana ze spółką, w chwili obecnej nie wiadomo jeszcze na jakich liniach będą kursowały nowe pojazdy, natomiast pewne jest to, że zastąpią one wysłużone już Ikarusy. Nowe autobusy powinny pojawić się w Katowicach najpóźniej po 145 dniach od daty podpisania umowy.

Jak informuje spółka, otwarcie kopert nastąpi 16 czerwca 2015 roku o godzinie 12:15 w siedzibie PKM Katowice, w pokoju nr 21.

 

2 komentarze

  1. Spółka prostuje, iż długość autobusów należy liczyć w metrach. W powyższym tekście znalazł się błąd.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *