Intercity obniża ceny biletów

257961PKP Intercity obniży ceny połączeń pociągów TLK i IC na 13 krajowych połączeniach bezpośrednich oraz pomiędzy 11 dodatkowo wybranymi miastami. Mieszkańcy naszego regionu będą mogli pociągami tego przewoźnika dostać się taniej do Łodzi i Wrocławia. Promocja wchodzi w życie 28 maja.


Cena biletu klasy 2 z Katowic do Łodzi spadnie z 54 złotych do 39,90 zł w jedną stronę. Mieszkańcy Częstochowy  za możliwość dotarcia do tego samego miasta wydadzą 29,90 zł, a nie jak ma to miejsce aktualnie 42 złote. Najciekawiej zapowiada się jednak obniżka cen na odcinku Katowice – Wrocław. Od nowego rozkładu jazdy pociągom TLK bądź IC dojazd do tych miast  zajmuje 2 godziny i 20 minut czyli tyle samo, ile w swoich rozkładach jazdy deklaruje Polski Bus. Jest to możliwe dzięki rewitalizacji odnowieniu szlaku kolejowego pomiędzy Opolem a Gliwicami, w wariancie przez Strzelce Opolskie. Proponowane przez PKP Intercity 29,90 zł od końca maja za bilet klasy 2 z Górnego Śląska do Wrocławia, ma zachęcić pasażerów do powrotu komunikacji kolejowej na rzecz rezygnacji z przewoźników autobusowych. Języczkiem u wagi ma być fakt, że niespełna 30 złotych zapłacimy za bilet kolejowy, niezależnie od tego czy wsiądziemy do pociągu w Katowicach, Zabrzu czy Gliwicach. W tych ostatnich dwóch miastach autobusy PolskiBus jadąc do Wrocławia nie mają swoich przystanków.

Dzięki tej promocji zniknie kolejny absurd z cennika IC. Polega on na tym, że wsiadając do pociągu do Wrocławia w Gliwicach bądź Zabrzu musimy aktualnie zapłacić 42 złote za bilet klasy 2, natomiast wsiadając w Katowicach, położonych dalej od stolicy Dolnego Śląska, za sprawą  biletu relacyjnego płacimy 38,90 zł. Teraz stawka będzie jednolita bez względu na której stacji (Katowice, Zabrze, Gliwice) będziemy wsiadać do pociągu Łącznie na terenie całego kraju ceny zostaną obniżone na 13 połączeniach bezpośrednich oraz pomiędzy 11 wybranymi miastami. Średnia obniżka cen wyniesie 26 procent.  W promocji obowiązują wszystkie ustawowe zniżki.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *