Witamy!

Zielone światło! Ostatnie tygodnie minęły nam na rozterkach, dywagacjach i sporach czy się uda. Niniejsza publikacja jest dowodem na to, że zapaliła się żarówka we właściwym, zielonym, kolorze. Ruszamy w kurs po jasnych i ciemnych stronach komunikacji publicznej w województwie śląskim prezentując Wam codzienny serwis informacyjny dotyczący tej części życia publicznego w naszym regionie. Traktujemy to jako bardzo poważne wyzwanie, bo specyfika transportu zbiorowego na tych ziemiach jest tak niepowtarzalna jak sam region. Stosowane tu rozwiązania nie mają swoich odpowiedników w innych miastach czy aglomeracjach.


Skąd się wzięliśmy? Ogólna odpowiedź jest na dole tekstu, natomiast w rozbiciu na poszczególne jednostki to zewsząd. Są tu studenci, osoby pracujące w najróżniejszych branżach i jeden były dziennikarz, który postanowił wrócić do tej profesji, by wspólnie zabrać się za rozwiązywanie zawiłości śląskiego transportu publicznego. Generalnie, połączyła nas pasja. Mamy nadzieję, publikować tylko informacje dobre, związane z poprawą jakości taboru i infrastruktury w naszym regionie.

Zaczynamy skromnie, według aktualnych możliwości. Napędza nas jednak dążenie do lepszego, co będziemy chcieli udowodnić. Pojawią się stałe rubryki, komentarze. Wszystko to od przyszłego tygodnia, gdyż pierwszy tydzień będzie dla nas olbrzymią nauką. Pojawią się z pewnością błędy wieku niemowlęcego, które jak najszybciej będziemy chcieli wyeliminować. Robimy to jednak z wiarą, że portal będzie funkcjonował w dniu, gdy człowiek będący pierwszy raz w Katowicach nie usłyszy od pani w kiosku po prośbie o sprzedaż biletu mitycznego – ”tyski czy katowicki”, albo dnia gdy na peron stacji w Zawierciu podjedzie piękny nowoczesny pociąg i będą mogli wsiąść do niego wszyscy zainteresowani, a nie tylko ci, którzy mają bilety „właściwego” przewoźnika. Nie my o tym będziemy decydować, ale marzy nam się, by ci którzy za to odpowiadają taką potrzebę generalnych i satysfakcjonujących rozwiązań dostrzegli je i wcielili w życie.

Ponieważ portal jest powiązany poniekąd z Cieszynem (to to miasto do którego ze stolicy województwa można bezpośrednio dojechać wyłącznie 30-letnim mercedesem) nie mogliśmy sobie odmówić odnotowania faktu, że walka Śląskiego Ruchu na Rzecz Rozwoju Kolei, z którym poniekąd byliśmy i jesteśmy powiązani, o przywrócenie ruchu kolejowego pomiędzy Bielskiem i Cieszynem dotarła już do Warszawy. Z drugiej strony pokazujemy duży powiew nowoczesności i ekologii, który dotarł do Jaworzna. I jeszcze kilka słów o dworcu kolejowym w Sosnowcu, który choć mieszkańcy oglądali codziennie, to od wielu lat nie od wewnątrz.

I jeszcze szczere podziękowania. Dla pewnego forum internetowego z wieżowcami w nazwie. To właśnie tam poznali się ludzie, którzy będą tworzyć ten portal. Obiecujemy, że w przeciwieństwie do kilku mniej i bardziej ważnych osób, które bardzo często publikowali informacje, które „wypłynęły” właśnie na tym fachowym portalu, nigdy nie podając jego nazwy jako źródła, będziemy to robić z wielką przyjemnością. Jesteśmy otwarci na wszelkie komentarze z Waszej strony, gdyż one z pewnością wpłyną na poprawę jakości naszego wydawnictwa.

Zapraszamy, życząc przyjemnej lektury
Redakcja

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *