Do Karpacza pociągobusem

Koleje Dolnośląskie ogłosiły, że wraz z PKS Tour Jelenia Góra uruchamiają kombinowane połączenie kolejowo-autobusowe z Wrocławia przez Jelenią Górę do Karpacza. My w komunikacie o zaistnieniu takiego rozwiązania zwróciliśmy uwagę jednak na coś innego.


– Z połączeń autobusowych korzystać będzie można do czasu reaktywacji linii kolejowej Jelenia Góra – Karpacz –  to coś co przykuło naszą największą uwagę podczas czytania informacji o umowie KD z jeleniogórskim PKSem. Oznacza to, że inicjatywa zaplanowana jest na spory dystans czasowy i jednocześnie potwierdza fakt, że sensownym staje się oczekiwanie na dzień, w którym pociągi znów kiedyś do Karpacza pojadą.

Teraz kilka słów o tym co obaj przewoźnicy przygotowali dla pasażerów od najbliższej niedzieli.  Pociągiem do Jeleniej Góry, a następnie autobusem do Karpacza – tak nazywa się nowa oferta Kolei Dolnośląskich, realizowana wspólnie z PKS Tour. Autobusy dowiozą pasażerów aż do przystanku Karpacz Górny. Podróż z Jeleniej Góry potrwa 62 minuty. W dni robocze i soboty ma być 16 autobusowych par połączeń do Karpacza, natomiast w niedzielę dziewięć par. Relację obsługiwać będą wyłącznie autobusy niskopodłogowe.

Na dystansie Wrocław –  Karpacz wprowadzony zostaje specjalny bilet zintegrowany. Promocyjny przejazd autobusowy z Jeleniej Góry do Karpacza kosztował będzie 5 zł i ważny będzie z biletem KD do Jeleniej Góry z dowolnej miejscowości na trasie z Wrocławia. O charakterze nie tylko turystycznym tej oferty najlepiej świadczy fakt, że przygotowano wersję biletu miesięcznego (150 zł) oraz weekendowego (50 zł na pociąg i autobus). Bilety na razie trafią do Biura Obsługi Klienta we Wrocławiu, a także do kas w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie Górnej. Wkrótce będzie można je nabyć także u konduktora pociągu.

Jednorazowy przejazd z Wrocławia do Karpacza kosztował będzie 28,60 zł (23,60 zł pociąg + 5,00 zł autobus), natomiast studenci zapłacą 16,56 zł (11,56 zł pociąg + 5,00 zł autobus).

Ciekawą ofertą wydaje się być także bilet weekendowy, gdzie za 50 zł od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00, a także w długie weekendy, można bez ograniczeń korzystać z połączeń kolejowych KD, a także autobusowych obsługiwanych przez PKS Tour na linii 100.

Facebook Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *