Dzień Bez Samochodu 2017

Jak co roku między 16 a 22 września obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji wielu przewoźników organizuje imprezy promujące ekologię i transport publiczny. Sprawdziliśmy gdzie można pojechać komunikacją miejską za darmo.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania m.in. takich jak transport zbiorowy. W związku z tym wielu przewoźników przyłącza się do corocznego wydarzenia m.in. oferując swoim pasażerom darmową komunikację miejską w Dzień Bez Samochodu, który przypada na 22 września. Kto i gdzie przejedzie komunikacją miejską?

Dzień Bez Samochodu – DOLNOŚLĄSKIE

 • MPK Wrocław
  22 wrzesień – darmowa komunikacja miejska.
 • MZK Jelenia Góra
  22 wrzesień – darmowa komunikacja miejska.

 • ZDKiUM WałbrzychPLAKAT
  22 wrzesień – darmowa komunikacja miejska. W tym samym dniu przewoźnik zapewnił inne atrakcja m.in. przejazd testowym autobusem elektrycznym URSUS.

Dzień Bez Samochodu – OPOLSKIE

 • MZK Opole i Przewozy RegionalnePROGRAM
  22 wrzesień – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i prawa jazdy.
  16-22 wrzesień – Oferta Przewozy Regionalne Sp. z o.o. O/Opole
  „Bilet za złotówkę” – oferta ma zastosowanie przy przejazdach na podstawie biletu jednorazowego pociągami REGIO w relacjach: na obszarze miasta Opola pomiędzy stacjami: Opole Główne, Opole Gosławice, Opole Groszowice, Opole Grotowice, Opole Wschodnie, Opole Zachodnie, Borki Opolskie, Chmielowice, Czarnowąsy.
  „Rower za złotówkę” – oferta ma zastosowanie przy przejazdach pociągami REGIO w relacjach pomiędzy dowolnymi stacjami znajdującymi się na obszarze województwa opolskiego.
 • KZK Kędzierzyn-Koźle
  22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i prawa jazdy. Oprócz bezpłatnych przejazdów w dniu wydarzenia w autobusach i na przystankach pracownicy MZK będą na wszystkich czekać z łakociami.
 • MZK Nysa
  22 września – darmowa komunikacja miejska

Przedstawiliśmy tylko tych przewoźników, którzy jasno podali do publicznej wiadomości informację o bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Facebook Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *