Nowe MANy już w Częstochowie

Jeszcze w tym roku na częstochowskie ulice wyjedzie 12 nowych MANów. Wartość kontraktu, w ramach którego nowe pojazdy uzupełniły tabor autobusowy miejskiego przewoźnika, to 14 mln 300 tys. zł, z czego 9 mln to wysokość unijnego dofinansowania.


W obecności m.in. prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, członków zarządu MPK i przedstawicieli producenta zostały na terenie zajezdni oficjalnie odebrane nowe autobusy marki MAN, które dołączają do floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.

Pierwszych sześć sztuk z dwunastu, które łącznie jeszcze w tym roku wyjadą na częstochowskie ulice, jest już przygotowywanych do obsługi pasażerów. – Autobusy te są kolejnym przykładem na ogromne inwestycje, które staramy się sukcesywnie, od kilku lat realizować unowocześniając tabor autobusowy i tramwajowy w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Na pokładzie nowych MANów są wszelkie udogodnienia, które powinny zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej – podkreślił prezydent, Krzysztof Matyjaszczyk.

12-metrowe autobusy marki MAN A37 z napędem dieslowskim spełniają najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6. Pojazdy są wyposażone m.in. w: klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wifi i USB. Będą wygodne również dla osób niepełnosprawnych, niedowidzących i niedosłyszących.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *