KZK chce życzliwych pasażerów

Ruszyła kolejna inicjatywa KZK GOP promująca poprawne zachowanie w środkach komunikacji miejskiej. Na terenie całej metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej w wiatach przystankowych organizator rozmieścił krótkie historyjki komiksowe, które przedstawiają rozmaite sytuacje związane z transportem publicznym.


Podobają nam się takie inicjatywy, bo czasem sami podróżując transportem zbiorowym, bez znaczenia czy jest to pociąg, autobus czy tramwaj, to mimowolnie jesteśmy informowani przez współpasażerów o ich bolączkach i troskach, o nowych samochodach i mezaliansach towarzyskich. O głośnych zwierzeniach telefonicznych nawet nie chce się nam napominać. Dlatego jakakolwiek forma zwrócenia uwagi na takie obnoszenie i podkreślenie tego, że w jakimkolwiek pojeździe transportu zbiorowego zazwyczaj nie jest się samemu i trzeba dostosować się do przebywania w określonych skupiskach ludzkich będzie przez nas prezentowana i promowana.

Głównym celem akcji KZK GOP, zatytułowanej „Bądź życzliwy” jest przypomnienie mieszkańcom, że korzystając z komunikacji miejskiej, nasze zachowanie ma duży wpływ na komfort podróży innych pasażerów. Rysunki, które można znaleźć w wiatach przystankowych, przedstawiają sytuacje z życia codziennego, z którymi możemy się spotkać w pojazdach komunikacji miejskiej, a także na przystankach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Wszystkie komiksy mają jasny przekaz – bądźmy życzliwi dla innych, a korzystanie z transportu publicznego będzie znacznie przyjemniejsze dla wszystkich.

One comment

  1. Zawsze sie bardzo ciesze, jak organizator komunikacji miejskiej w GOP-ie (czy gdziekolwiek indziej) organizuje czy tez przeprowadza takie akcje, wskazujace jak odpowiednio i bezpiecznie zachowac sie podczas korzystania z komunikacji miejskiej.

    Ale jeszcze bardziej bym sie ucieszyl, jakby KZK GOP prowadzil intensywne rozmowy i negocjacje z innymi przewoznikami czy organizatorami komunikacji miejskiej – z ktorymi dziala na podobnym czy nawet tym samym obszarze. Te rozmowy i negocjacje powinny dotyczyc wprowadzenia wszystkich wspolnych biletow i zlikwidowanie odrebnych biletow na kolej i autobusy na jak najwiekszym obszarze wokol GOP-u i ujednolicenia wszystkich ulg i progow procentowych tychze ulg.

    Czyli: akcja na temat odpowiedniego zachowania sie podroznych w pojazdach komunikacji miejskiej: ok, to w porzadku – ale wspolne bilety na kolej plus komunikacje miejskie w GOP-ie to priorytetowa koniecznosc w dwudziestym pierwszym wieku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *