Jedna oferta na obsługę komunikacji w Wodzisławiu Śl.

Obsługą komunikacji miejskiej w Wodzisławiu Śląskim zainteresowana jest firma P.P.U.H. „KŁOSOK” z Żor. Oferta znacznie przekracza przygotowany na ten cel budżet. Powtórka przetargu czy zwiększenie budżetu?


Magistrat w Wodzisławiu Śląskim otworzył koperty w przetargu na 5-letnią obsługę komunikacji miejskiej. Miasto na sfinansowanie tego zamówienia chce przeznaczyć 13.620.000,00 zł brutto (ok. 7 zł/wzkm), a jedyna oferta która wpłynęła w przetargu pochodzi od żorskiej formy P.P.H.U. „KŁOSOK” i opiewa ona na sumę 17.694.028,80 zł brutto (ok. 9 zł/wzkm). Dodatkowo oferent zaproponował do obsługi miejskich linii 9 autobusów z II półrocza 2018 roku i 1 pojazd z 2016 roku. Wszystkie posiadają normę spalania EURO 6.

Przypomnijmy, że Miasto poszukuje operatora komunikacji miejskiej, który obsłuży pasażerów na liniach A, B, C-1, C-2, D-1, D-2, E-1, E-2 w okresie 7.01.2019 – 31.12.2023 r. (5 lat). Magistrat zakłada, że przez cały czas trwania umowy operator wykona ok. 1 932 000 wzkm. Wykonawca zamówienia będzie musiał dysponować w sumie 11 pojazdami w tym 2 rezerwowymi. Będzie to 6 sztuk taboru typu B (klasa maxi), 2 sztuki taboru typu C (klasa midi) i jedna sztuka taboru typu M (mini). Wszystkie autobusy powinny spełniać normę czystości spalin Euro 6 oprócz rezerwowych, które mogą spełniać normę Euro 5.

Fot. Sebastian Pańczyszyn

4 komentarze

  1. Artykuł o komunikacji miejskiej w Wodzisławiu, a zdjęcie do tego z komunikacji rybnickiej…

    1. No właśnie… profesjonalizmem nie zgrzeszyli. Nie chciało się jechać do Wodzisławia, to trzeba było poprosić kogoś o zdjęcie 😛 a co do pojazdów z II połowy 2018 roku, to nie „oferent zaproponował” tylko „zamawiający zażądał”. Uważam, że takie przesadzone wymagania powinny od razu zapalać lampki ostrzegawcze u odpowiednich organów.

  2. Stan autobusów u Kłosoka jest bardzo zły. Jak deszcz pada to w autobusie trzeba parasolki otwierać, nie chce mi się wierzyć z nowe autobusy będą lepsze, kupowane z drugiej reki. Poza tym umiejętności polskich kierowców którzy prowadzą autobusy jest mała, oraz kultura odnoszenia się do pasażerów mała, do autobusu wsiada starsza osoba niektórzy kierowcy zaraz ruszają zamiast poczekać jak dana osoba usiądzie. Powinno się też kontrolować kierowców bo niektórych można by było zwolnić dyscyplinarnie ?. Komunikację w Wodzisław Śląski powinna przejąć inną firma

  3. Zdecydowanie inna firma, obecnie jeżdżące autobusy firmy Kłosok jeżdżą bez oznakowania numeru linii, są zdezelowane. Jednym słowem nic dobrego. Lepiej żeby raciborski PKS nas woził po miejskich liniach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *