Nowe Trollino dla TLT gotowe

W poniedziałek przedstawiciele Tyskich Linii Trolejbusowych gościli z wizytą w fabryce firmy Solaris w Bolechowie. Celem wizyty był nowy trolejbus, pierwszy z trzech egzemplarzy New Trollino 12, jakie dotrą do Tychów w ramach podpisanej z Solarisem umowy.


Solaris New Trollino 12 to całkiem nowa stylistyka nadwozia. Pojazd jest oczywiście niskopodłogowy, posiada funkcję przyklęku i rampę dla osób niepełnosprawnych. Nowością w taborze TLT będzie zewnętrzne doświetlenie wszystkich drzwi. Trolejbus jest też w pełni klimatyzowany. Całe zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie pojazdu zostało wykonane w technologii LED. Bezpieczeństwa pasażerów będzie strzegł system monitoringu, składający się z dziewięciu kamer. Są też czujniki cofania.

Siedzenia pasażerskie z miękką wkładką zostały obite tapicerką z logiem Tyskich Linii Trolejbusowych oraz herbem miasta Tychy. Siedzenia specjalne, tj. dla osób z małymi dziećmi, a także dla osób starszych, zostały dodatkowo oznakowane. Miejsce dla wózków zostało powiększone i znajduje się bezpośrednio naprzeciwko drugich drzwi. Ułatwi to znacząco wsiadanie i wysiadanie z wózkami.

System informacji pasażerskiej firmy SiMS zapewni kompletną i bogatą informację o podróży. Oprócz trasy i czasu przejazdu, zapowiedzi przystanków oraz możliwości przesiadek, pasażerowie będą widzieć na bieżąco lokalizację pojazdu na mapie. Nowością będzie również odliczanie głosowe do odjazdu na przystankach początkowych.

W pełni automatyczne pantografy dostarczyła firma Faiveley Transport (dawniej Lekov). Będą to pierwsze trolejbusy w Tychach z nowym modelem zakrzywionych drążków odbieraków firmy Esko.

Fot. Tyskie Linie Trolejbusowe

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *