Nadzwyczajne linie na Szczyt Klimatyczny

Od 25 listopada ruszą dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe. Wszystko za sprawą Szczytu Klimatycznego ONZ, który odbędzie się w Katowicach.


Na czas trwania Szczytu zostaną wprowadzone dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe. KZK GOP, na wniosek miasta Katowice, uruchomi dwie linie autobusowe (COP1 i COP2) oraz dwie linie tramwajowe (COPT, COP24), które będą bezpłatne dla wszystkich uczestników i mieszkańców – również bez identyfikatorów.

Ponadto miasto Katowice we własnym zakresie uruchamia specjalne linie autobusowe dla uczestników Szczytu. Autobusy o oznaczeniach COP3, COP4, COP4N, COP5 i COP5N będą bezpłatnie wozić uczestników Szczytu na podstawie identyfikatorów m.in. do Krakowa, Oświęcimia czy Bielska-Białej.

Bezpłatne przejazdy dla uczestników Szczytu będą obowiązywać w komunikacji KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Delegaci, organizatorzy, wolontariusze COP24 oraz dziennikarze będą mogli także bezpłatnie podróżować pociągami Kolei Śląskich, ponieważ KŚ zagwarantuje akredytowanym uczestnikom bezpłatne przejazdy na terenie całego województwa śląskiego.

Uczestnicy Szczytu klimatycznego w Katowicach będą bezpłatnie podróżować komunikacją zbiorową na terenie całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do przejazdów będą uprawniać specjalne identyfikatory, które otrzymają akredytowani uczestnicy COP24. Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać od 25 listopada do 16 grudnia 2018 r. Wszystko po to, aby ułatwić delegatom oraz obsłudze Szczytu dojazd do centrum Katowic, gdzie będą toczyć się dyskusje na temat najważniejszych zagadnień związanych ze światową polityką klimatyczną. Uruchomione zostaną również dwie specjalne linie autobusowe i tramwajowe, z których bezpłatnie będą mogli korzystać również mieszkańcy.

Podczas 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), która odbędzie się w dniach od 3 do 14 grudnia spodziewanych jest nawet 30 tysięcy uczestników z całego świata. Wydarzenie posiada rangę najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *