Kubalonka w nowych peronach

Knurów jest już przygotowany do przyjęcia w swoje perony nowego połączenia Kolei Śląskich. Od 9 grudnia pociąg relacji Gliwice – Wisła Głębce zatrzyma się w wyremontowanych, specjalnie na tę okazję, peronach stacji Knurów.


Już 9 grudnia ruszają weekendowe połączenia Kolei Śląskich z Gliwic do Wisły Głębce. OsP Kubalonka oprócz Rybnika, Żor i Chybia zatrzyma się w Knurowie. Dla tej ostatniej stacji będzie to pierwszy pociąg pasażerski od ponad 18 lat. Z okazji powrotu pociągów pasażerskich na linię nr 149, PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadziły gruntowną przebudowę peronów na stacji w Knurowie. Nad wszystkim czuwali ludzie ze stowarzyszenia Kolej na Knurów, którzy przesłali nam zdjęcia z efektów przeprowadzonych prac na stacji.

Fot. Kolej na Knurów

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

12 komentarzy

 1. Łukasz zapomniałeś o Strumieniu . Szkoda że tam takiego rozmachu nie ma w infrastrukturze peronowej.

  1. Nikt niczego nie zapomniał. W tekście chodziło głównie o Knurów, dlatego też nie wspominałem o wszystkich stacjach. O Strumieniu pewnie podobny osobny artykuł powstanie 😉

   1. Wiadomo co z Warszowicami? W komentarzach pod innymi artykułami pojawiały się informacje o możliwym zatrzymaniu Kubalonki na tej stacji.

   2. Niestety jest to błąd logiczny. Albo wymieniasz wszystkie stacje, albo dodajesz „między innymi”.

 2. Pięknie, aż miło popatrzyć jak udało się ożywić wymarłe perony. Szkoda tylko, że nie da się tak na wielu innych stacjach i przystankach które są wykorzystywane codziennie przez o wiele większe rzesze ludzi niż te które wsiądą 09.12. do Kubalonki w Knurowie.

  1. Już widać te tłumy w Knurowie którzy biegna 3 km z centrum miasta na dworzec i pojada 2,5 godziny do Wisły! Szkoda że KS nie zrobiły wcześniejszej rezerwacji. A tak będzie kto pierwszy ten lepszy! Chyba że będą puszczać 6-cio paki!!!!!

   1. Czy obecna stacja (przystanek) w Knurowie to – w czasach kursowania pociagow Rybnik – Zabrze Makoszowy – to byla stacja Knurow, czy Knurow Kopalnia?

    Mam nadzieje, ze trasa ze stacji Knurow do najblizszego przystanku KZK GOP i vice versa jest dobrze oznakowana.

    Ciekawe, jaka przesiadke zaproponuje wyszukiwarka interntowa http://www.jakdojade.pl przy przesiadkach z pociagu na autobus w Knurowie. Bo na ta chwile, jakdojade nie zna czegos takiego, jak stacja kolejowa w Knurowie, choc jakiestam polaczenia na 9 grudnia wyszukiwarka ta podaje – ale polaczenia z Gliwic do Wisly podawane sa tam tylko przez Katowice.

  2. Jak już robili takie piękne perony, to mogły mieć normalną wysokość, a nie znowu niskie… 🙁

 3. Na stronie internetowej http://www.cd.cz (wyszukiwarka połaczeń kolejowych), po wpisaniu daty 09.12.2018 i połaczeń z Knurowa, wyszukiwarka ta znajduje następujące pociagi na tenże dzień:

  Gliwice 7.12, Knurów 7.44-7.45, Leszczyny 7.57-7.58, Rybnik 8.05-8.17, Zory 8.38-8.40, Strumień 8.56-8.57, Chybie 9.05-9.07, Skoczów 9.43, Goleszów 9.54

  Z powrotem:
  Goleszów 18.50, Skoczów 19.00-19.01, Chybie 19.30, Strumień 19.38-19.39, Żory 19.54, Rybnik 20.10-20.22, Knurów 20.42-20.43, Gliwice 21.09

  Moje uwagi:
  1. Czy nie można by jakos poinformować czeskich kolegów, że pociąg ma jechać z-do Wisły, alboteż a prawdę tento pociąg ma kończyć-zaczynać bieg w Goleszowie???
  2. Czas jazdy Gliwice – Knurów wg tego rozkładu rzędu pół godziny
  3. Czas jazdy Gliwice – Żory wg tego rozkładu – rzędu godzina i kwadras, a jakby tak z Żor wyruszał skomunikowany autobus, jadący prosto do Gliwic (może by tak stworzyć jeden na dobę kurs linii np. AP6 ???) To taki autobus jak długo by jechał do Gliwic, i jeszcze jakby jechał przez autostradę A1, to może czas jazdy Gliwice-Żory by był nawet i około pół godziny, co w sobotę lub niedzielę około ósmej rano lub dziewiątej wieczór może być wykonalne.

 4. Co jeszcze mnie ciekawi, na 09.12.2018 jest tez przewidziany pociag: Bohumín 19.39-Chałupki 19.46-Wodzisław 20.02-Rybnik 20.24

  Zaraz, zaraz, to tak ma być, czy to żart: pociag z Wisły (Goleszowa) stoi w Rybniku planowo dwanaście minut (20.10-20.22) i nie może jeszcze poczekać tych dwóch minut (do 20.24) na przyjazd pociagu z Bogumina-Chałupek-i-Wodzisławia? Jaki to problem?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *