A jednak jeżdżą. I to dużo więcej…

W październiku tego roku z oferty Kolei Śląskich skorzystało ponad 1 670 000 podróżnych. Jest to najlepszy wynik za taki okres w całej historii spółki.


Jest to również największy skok jeśli chodzi o wzrost liczby podróżnych w 2018 roku względem ubiegłego roku. Warto tu podkreślić też, że taki wzrost następował w każdym miesiącu tego roku. Październik 2018 w porównaniu do października 2017 to ponad 200 000 podróżnych więcej i ponad 9 000 000 mln pasażerokilometrów więcej.

– Z pewnością ma na to wpływ rozpoczęcie roku akademickiego, a co za tym idzie napływ studentów podróżujących naszymi pociągami. Jest to grupa docelowa, którą staramy się zachęcać do korzystania z transportu kolejowego poprzez różne promocje. Flagowym produktem jest pod tym względem Studenciak – czyli bilet miesięczny za złotówkę dla studentów pierwszego roku. W tym roku z tej oferty skorzystało prawie 4000 osób. Wiele wskazuje na to, że są to podróżni, którzy zostają potem z nami na kolejne miesiące i lata – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik KŚ.

Łącznie, porównując okres od stycznia do października tego roku z ubiegłym rokiem, liczba podróżnych w pociągach Kolei Śląskich o ponad 960 000 osób.

6 komentarzy

  1. To widać po coraz to bardziej zatłoczonych pociągach. Ciekawe, co na to przewoźnik, czy zamierza coś z tym zrobić, czy tylko zamierza się podniecać statystykami?

      1. Jest to jakieś rozwiązanie, ale nawet w tym kierunku nie widać żadnych działań. Kiedyś standardem było, że EN57 jeździły w trakcji ukrotnionej, a dziś takich pociągów nie widać. Zawsze jeździ jedna jednostka.

    1. No właśnie, kluczowe w twojej wypowiedzi jest słowo: „zakup”. Realizacja jednego kontraktu z PESĄ idzie jak po grudzie, a o nowych zakupach w ogóle nie słychać, choć obecnie stają się one koniecznością.

      1. Niedługo zobaczymy jak na potrzebę rozwoju będą się zapatrywać nowe władze. Kolej może być zarówno rozwijana , jak i zwijana…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *