LeoExpress – Powrót do przeszłości

Leo Express wznawia swoje weekendowe połączenie do Polski. Pociągi do Krakowa będą kursowały od 30 listopada do 7 stycznia oraz ponownie od 22 marca. Od 20 czerwca, po letniej korekcie rozkładu jazdy, pociągi będą kursowały codziennie. Czeski przewoźnik tłumaczy czasowe zawieszenie połączeń remontami polskich torów. 


– Zaczęliśmy sprzedaż biletów na popularnym, bezpośrednim połączeniu między Pragą a Polską, które zostanie wznowione 30 listopada. Pasażerowie mogą cieszyć się podróżą na jarmarki świąteczne, a od połowy przyszłego roku będą mogli podróżować tam i z powrotem do Krakowa i innych miast, codziennie. Bez ograniczeń na polskich torach i wydłużania czasu przejazdu moglibyśmy w każdej chwili rozpocząć codzienne kursowanie – mówi Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

Leo Express uruchomił połączenie autobusowe między Bohuminem a Krakowem już w 2014 roku. Jako pierwsza czeska firma i jako jedyny prywatny przewoźnik wjechała na polskie tory 20 lipca 2018 roku. Ze względu na liczne remonty torów, wydłużające czas jazdy, kursy zostały zawieszone na okres między 9 październikiem a 30 listopada 2018 roku. W tym czasie pociągi zastąpiono kursami autobusowymi. Z podobnych przyczyn kursowanie pociągu zostanie ponownie zawieszone między 7 styczniem a 22 marca 2019 roku. Wiosną weekendowe kursy zostaną przywrócone. Jak deklaruje przewoźnik, od 20 czerwca, będą jeździły do Krakowa codziennie.

– Istotne naprawy infrastruktury zostaną zakończone latem i nasze pociągi będą miały zapewnione optymalne warunki przejazdu. Naszym pasażerom będziemy mogli zaoferować codzienne połączenie – tłumaczy Emil Sedlařík.

5 komentarzy

  1. Ale przecież na trasie Leo Express od Petrovic do Krakowa nie ma żadnych zamknięć z powodu remontów infrastruktury. Remont jedynie jest na krakowskim węźle, a pociąg jedzie od Mysłowic do Krakowa linią 138, a następnie linią 97 więc nie wiem skąd takie tłumaczenia.

    1. Jak dla mnie to tylko tłumaczenia, uzasadniające nie takie, jakich przewoźnik się spodziewał, potoki na trasie. Stąd wznowienie ruchu tylko w okolicach świat, sylwestra i na wiosnę, a zupełne wycofanie się jesienią i zimą.

  2. Co ciekawe, na tejze stronie internetowej, czyli na Silesiainfotransport, przez dlugi czas byla reklama LE o tresci mniej wiecej korzystaj z polaczen LE miedzy Katowicami a Praga w cenie od 19 zl. Wszedlem na strone internetowa LE i szukalem takiego polaczenia, podajac w wyszukiwarce LE rozne daty, niestety , ale oferty przejazdu z Katowic do Pragi w tej cenie nie udalo mi sie znalezc. Moze ktos podpowie, z jakim wyprzedzeniem nalezy kupic w LE bilet na trase Katowice – Praga, aby ten bilet byl w cenie 19 zl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *