Święto na roboczo

W dalszym ciągu nie wiadomo, czy przyszły poniedziałek, 12 listopada, na mocy prawa, będzie dniem wolnym od pracy.  Dla niektórych ten dzień to jeszcze odległa perspektywa, dla innych to już przysłowiowe „za pięć dwunasta”. Koleje Śląskie podjęły jednak już decyzję, czy tego dnia obowiązywać będzie harmonogram jazdy przewidziany dla dni roboczych czy świątecznych.


Jedno co wiadomo dzisiaj w sprawie przyszłego poniedziałku to to, że, i to nie tylko w naszym regionie, pociągami pojada pasażerowie. Tylko, czy od rana będą się starali dotrzeć do swoich miejsc pracy czy uczelni? A może będą to ludzie wracający, jeśli ewentualne poniedziałkowe święto zostanie ogłoszone oficjalnie, do domów po przedłużonym weekendzie? A może, jeśli aura dopisze, będą to wyjazdy turystyczne? W każdym razie wozić będzie kogo, a do wyjaśnienia pozostaje kwestia kogo i gdzie.

Sprawa dnia wolnego po 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości dotyczy nie tylko pasażerów transportu zbiorowego. Ale nas wszystkich. Bo to czy święto będzie, czy nie, zdecyduje co w najbliższy poniedziałek każdy z nas będzie robił. Nasz regionalny przewoźnik podjął już decyzję, jak będzie funkcjonował 12 listopada, którą ogłosił na swojej stronie internetowej. Przytaczamy ją w całości. Bo to bardzo istotne…

W związku z możliwością ogłoszenia 12 listopada dniem wolnym od pracy informujemy, że niezależnie od ostatecznej decyzji nasze pociągi będą w tym dniu kursować zgodnie z rozkładem na dni robocze.

Taka decyzja jest podyktowana przede wszystkim zbyt krótkim czasem na ewentualne wprowadzenie zmian do rozkładu jazdy. Jest on układany z dużym wyprzedzeniem i nie ma możliwości wdrożenia tak dużych modyfikacji w ciągu kilku dni. W miarę możliwości będziemy się jednak starać, by kursy o potencjale turystycznym były w tym dniu obsługiwane pojemnym taborem. Przypominamy przy tym, że przed planową podróżą warto zapoznać się z informacją o aktualnie prowadzonych pracach modernizacyjnych PKP PLK, które powodują, że na niektórych odcinkach zamiast pociągów kursują autobusy zastępcze. Jeśli 12 listopada zostanie finalnie uznany za dzień wolny wydłużone będą również okresy obowiązywania naszych ofert weekendowych – czyli Silesia Weekend i Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny – informuje biuro prasowe KŚ.

8 komentarzy

 1. Tak to niestety jest jak sie glosuje na debili ktorzy ustawy pisza na kolanie za 5 12. Ale coz ciemny lud widze tak lubi…

  1. Jako reprezentant ciemnego ludu potwierdzam – cieszy mnie wolny 12 listopada. W pełni zgadzam się, że decyzja jest spóźniona – można było ją podać do wiadomości np. 3 maja. Tacy są nasi obecni rządzący – czasami chcą dobrze, ale często im wychodzi. Za to poprzedni rządzący nic nie chcieli i nic nie robili dla ciemnego ludu. Za to dla siebie – i owszem.

   1. Dla Śląskiego nie robią nic jak i poprzednicy i poprzednicy poprzedników. Jedyna troska to poprawa szlaków ruchu towarowego. Od 1990 nie zainwestowano w nic nowego a stare (poniemieckie) powoli się rozsypuje. Dworzec w Katowicach jest za mały bo ciągłe odkładanie budowy jego północnej części powoli prowadzi do zatoru. Strach pomyśleć co się stanie gdy przybędzie kilkadziesiąt składów osobowych po zakończeniu linii Kraków – Katowice.

 2. Skąd macie te dane.Koleje Śląskie tydzień temu oficjalnie mówiły że pociągi 12 listopada będą jeździły jak w dni robocze.Halo!!!!!!! panowie a wy gdzie byliście że nie jesteście na bieżąco? Czyżby wasz promotor o was zapomniał?

    1. A co to za „oni” w tej telewizji mówili? Bo to ma znaczenie. Bordello w Warszawie spowodowało, że do końca nie było wiadomo co i jak będzie w tym kraju dzisiaj funkcjonować. Faktem jest, że na kolei nie da się wszystkiego zmienić w ostatniej chwili, chociaż z pewnością przewoźnicy chcieliby inaczej, stąd przesłanki, że pociągi będą kursować wg pierwotnych harmonogramów. Ale oficjalnie Koleje Śląskie potwierdziły to na swojej stronie komunikatem. I na jego podstawie pojawił się ten wpis. Tyle.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *