Panorama po wykolejeniu

Wczoraj w Raciborzu na linii kolejowej 151 doszło do wykolejenia składu towarowego relacji Gdynia Port – Chałupki. Wykolejony wagon był ciągnięty przynajmniej przez 500 m. Około 100 m torowiska uległo zniszczeniu.


Wczoraj około godziny 16:00 na wysokości stacji Racibórz Markowice doszło do wykolejenia się składu towarowego relacji Gdynia Port – Chałupki. Z nieustalonych dotąd przyczyn wykolejeniu uległ 12 wagon składu. Sądząc po uszkodzeniach podkładów kolejowych, wagon został przeciągnięty przynajmniej przez około 500 m po czym zerwał się ze składu. Wykolejeniu uległo 9 z 10 zerwanych wagonów. Dwa ostatnie wagony, które nie uległy zniszczeniu zostały już odholowane. W dalszym ciągu tory blokowane są przez 8 doszczętnie zniszczone wagony. Uszkodzeniu uległo około 100 metrów torowiska, słupy i sieć trakcyjna w kierunku Raciborza.

Przyczyny wykolejenia nie są jeszcze znane. Przez cały dzień na miejscu pracują służby, których zadaniem jest ustalenie przyczyny wykolejenia oraz usunięcie zniszczonych wagonów. Utrudnienia potrwają na pewno do jutra. Z powodu pracy na miejscu ciężkiego dźwigu trakcyjnego konieczne było rozebranie sieci trakcyjnej nad drugim torem.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

4 komentarze

  1. „…..ciężkiego dźwigu trakcyjnego….” Wiedza tego portalu powala. Jak napisał poprzednik. A co do wykolejenia będzie się to działo coraz częściej po tym jak firmy krzaki remontują tory. W Cieszynie od peronu do przejazdu w Łącznej wymieniane są co niektóre podkłady, reszta zagrzybionych zostaje. Jak to wygląda wystarczy się przejść. Pracownicy w torach za grosze Ukraincy. Przegląd: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=611453079270118&set=pcb.611454512603308&type=3&theater

  2. Wyglada na to ze wagony sa wlasnoscia CD CARGO /KOLEJE CZESKIE/ nie mamy wlasnego taboru? Dziwny kierunek dostawy wegla,nie mamy wlasnych kopalni?A jaka predkosc obowiazuje w tym miejscu? Zadaje chyba pytania na ktore nie ma odpowiedzi??

  3. A to nie było tak, że Koleje Czeskie realizowały przewóz węgla importowane z Gdyni do Czech? W Chałupkach mogło być przepięcie na innego loka i utworzenie nowego pociągu, czy tak być nie mogło?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *