Jak co komu wychodzi

Bardzo ciekawe zestawienie dotyczące czasu podróży do Poznania pociągiem i samochodem z miejscowości regionu przygotowały Koleje Wielkopolskie. Podano również orientacyjne koszty ponoszone przy wyborze konkretnego środka transportu.


– Dla naszych podróżnych przygotowaliśmy zestawienie – porównanie czasu podróży realizowanego samochodem i pociągiem oraz koszty miesięczne tych podróży. Roczna oszczędność czasu i pieniędzy jest niebagatelna. Sami oceńcie – wyniki są ciekawe – a potem zdecydujcie… – zachęcają na swojej stronie KW.

Ta informacja została opublikowana przez wielkopolskiego przewoźnika już pewien czas temu ale zgodnie z tym co twierdzą ludzie z Wielkopolski zwracanie zalet i korzyści transportu zbiorowego na zasadzie porównań z transportem samochodowym można robić przez cały rok nie tylko podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który przypada zawsze we wrześniu…

 

Fot i grafika: Koleje Wielkopolskie

2 komentarze

  1. Droga redakcjo, jestem fanem waszej strony internetowej. Czy moglibyscie tak jak w przeszlosci poruszac tematy kolejowe Slaskiego, Opolskiego,Dolnoslaskiego, plus to co dzieje sie w przygranicznych Czechach? o tym co sie dzieje w innych rejonach polski mozna poczytac w Rynku Kolejowym z wyrazami szacunku STARY KOLEJARZ !

  2. W tym porównaniu brakuje jednego jak mi się wydaje najistotniejszego dla zmotoryzowanych na amen składnika oceny – wygody. Zakręcony woli jechać dłużej stać w korkach, ale w swoim pudełku na kółkach, który traktuje jak mobilnym kawałkiem swojego domu czy mieszkania. To jest po prostu styl życia i moda niestety bardzo NIEekologiczna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *