Od wczoraj nowa wersja biletu

Od wczoraj na podstawie 24-godzinnych biletów papierowych KZK GOP można podróżować pociągami Kolei Śląskich oraz niebawem skorzystać z mających wkrótce zostać uruchomionych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię ekspresowych połączeń autobusowych do lotniska w Pyrzowicach.


Papierowe bilety 24-godzinne, od wielu lat dostępne dla pasażerów KZK GOP, zostały właśnie wzbogacone o nowe możliwości. Pierwsza z nich to wykonania na jego podstawie jednego przejazdu pociągami Kolei Śląskich na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To od wczoraj. Natomiast już wkrótce pasażerowie korzystający z przedmiotowego biletu będą mogli również skorzystać z czterech nowych, ekspresowych linii na lotnisko, których uruchomienie planowane jest jeszcze w listopadzie.

Cena biletu, który otrzymał symbol 24h Lotnisko to 14 zł w taryfie normalnej oraz 7 zł w taryfie ulgowej.

3 komentarze

 1. Ciekawe, czy w ZTM Warszawa albo w VBB Berlin-Brandenburgia, w obszarze Berlin ABC też są jakieś całodobowe bilety z ograniczeniem do jednego [przejazdu w pociągu.

  Ciekawi mnie także, czy tenże nowy bilet, przed wejściem do pociagu, trzeba kasować w kasie biletowej czy może czekać na konduktora, jak podejdzie w pociagu czy może trzeba chodzić po całym pociągu celem skasowania biletu.

  Dla przykładu, niegdyś w pociągu PKP IC, konduktor poinstrował mnie, że niezgłoszenie się do konduktora pasażera, który nie ma biletu, a chce kupić ilet, jest zagrozone wypisaniem mandatu w wysokości 130 PLN
  (tzn. wchodzisz do pociągu PKP IC bez biletu – szukaj konduktora, o jak konduktor przyjdzie jako pierwszy, MOŻE wystawić mandat na 130 PLN)

  Ciekawe, jak ten jeden przejazd w pociągu rozwiązano w przypadku podróżnych z iletami 24Lotnisko w pociągach KŚ.

  A czy JEDNA jazda z przesiadką z pociągu na pociąg, np. z Chorzowa Miasto do Katowic i potem z Katowic do Tychów, czy to też będzie uważana za jedną jazdę, czy za dwie?

  Czy bilety 24Lotnisko są w pociagach KŚ tylko honorowane, czy można będzie je można też zakupić.
  Czy bilet 24Lotnisko kupiony w automacie na bilety KZK GOP, czy ma być najpierw skasowany w jakimś autobusie czy ttamwajeu, czy po zakupie w automacie pierwsza jazda może być w pociągu KŚ??

 2. Czyli mamy :
  EkoBilet na 6 h za 16 zl, KZK GOP + MZKP + PKM Tychy + KŚ (oprócz Chałupki-Bogumin, Żywiec-Zakopane)
  Ekobilet na 10 h nie pamiętam za ile, chyba za 18 PLN, ale bez komunikacji miejskich
  Ekobilet na 12 h i 24 h – ceny nie pamiętam, ale taryfa jak sześciogodzinny
  24Lotnisko – 14 PLN, KZK GOP + MZKP + PKM Tychy, linie lotniskowe, jeden przejazd KŚ wwenątrz aglomeracji
  Bilet całodobowy KŚ za 38 PLN, 24 h od podanej daty, KŚ + Kraj Morawsko-Śląski, ale bez komunikacji miejskich

  Ekobilety i całodobowy do nabycia w KŚ w siedmiodniowej przedsprzedaży, ale 24Lotnisko – w KZK GOP, nie wiem, jaka przedsprzedaż.
  Nie jest nieco pokomplikowana ta oferta ?? Nie da się tego jakoś uprościć???
  Jak pomyliłem się z nazwami biletów, okresami ich ważności i cenami – PROSZĘ MNIE POPRAWIĆ ! ! !

 3. A jak ktoś chce korzystać z biletu 24Lotnisko najpierw w aglomeracji, a następie wyjechać pociągiem poza aglomerację np. jadąc pociągiem do Wisły czy Zywca, to w jaki sposób taki podróżny ma powiadomoć personel KŚ o takim zamiarze?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *