Już grasuje na Pomorzu

Wczoraj SA138-005 Kolei Śląskich wysłany czasowo na północ Polski do obsługi połączeń na nie zelektryfikowanych szlakach zadebiutował w ruchu regularnym. Na początek zrobił dwie pary kursów na trasie Chojnice – Tczew.


Debiut liniowy Dreamlinera miał miejsce wczoraj o godzinie 10.48, gdy jako pociąg nr 50708 wyruszył w swoim pierwszą podróż po pomorskich szlakach. Stacją docelową był Tczew. Potem był powrót do Chojnic i jeszcze raz przejazd w tej samej relacji. Z tego, co nam udało się ustalić, to dzisiaj przed SA138-005 postawiono jeszcze poważniejsze wyzwanie. Wyprawa na Półwysep Helski… Zakończona sukcesem bo dokładnie o godzinie 12.15, jako pociąg nr 90307  nasz spalinowiec zakończył w miejscowości Hel kurs z Gdyni Głównej.

Przypomnijmy, że nasz pociąg czasowo trafił w posiadanie gdyńskiego zakładu Przewozów Regionalnych. W zamian po naszych trasach ma jeździć EN57-1823, stanowiąc efekt wymiany pojazdu spalinowego, mniej potrzebnego u nas, na kolejną jednostkę elektryczną, których u nas, z różnych powodów ciągły niedostatek.

ppz: Hel. Poniedziałek. Godz. 12.17. SA138-005  właśnie po raz pierwszy dotarł do tej miejscowości. Dalej się już nie da

6 komentarzy

  1. Tego EN57-1823 powinni odświeżyć i pomalować w barwy Kolei Śląskich bo te borodwe barwy Przewozów Regionalnych razem z brudem i syfem już mnie rażą oczy. A poza tym powinni w Kolejach Śląskich oddać jeszcze te dwie sztuki SA109 oraz SN82 i SN83 wzamian za 4 EN57. Tamte szynobusy tylko stoją i gniją na Raciborskiej, a u nas potrzeba więcej EZT.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *