Pulpit wstrzymał ruch

Jak informują Koleje Śląskie, ze względu na dwie usterki infrastruktury kolejowej PKP PLK w dniu dzisiejszym pociągi relacji Gliwice – Katowice – Częstochowa (linia S1) mogą doznawać opóźnień.


Główną przyczynę opóźnień stanowi usterka infrastruktury kolejowej w stacji Ruda-Chebzie, gdzie  zdefektował pulpit nastawniczy. Przerwa w ruchu na szlaku trwała do godziny 7.40. Aktualnie przywrócony został już normalny ruch pociągów, jednak opóźnienia wtórne mogą występować jeszcze przez kilka godzin. Dodatkowo na ich kumulację wpłynął czasowy zanik napięcia w sieci energetycznej w Myszkowie, co spowodowało opóźnienia kolejnych pociągów.Ze względu na powyższe KŚ zwraca się z prośbą o uważne śledzenie komunikatów o utrudnieniach na swojej stronie internetowej.

– Niestety, jako Koleje Śląskie nie mamy wpływu na powyższą sytuację, niemniej jednak przepraszamy wszystkich podróżnych za wszelkie niedogodności związane z dzisiejszymi usterkami – podkreśla nasz regionalny przewoźnik kolejowy.

7 komentarzy

  1. Reorganizacja PLK potrzebna od zaraz. W woj . śląskim istnieje poważny problem polityczy w postaci trzech ZLK: Częstochowa. Tarnowskie Góry, Sosnowiec. Powinien być jeden ZLK obejmujący całość województwa.

    1. Zgadza się. W każdym województwie powinien być jeden ZLK. 16 ZLK w całym kraju,w tym 16 dawnych DOKP po złączeniu wszystkich spółek PKP. I problem polityczny zniknie, także znikną problemy biurokracji, kolesiostwa, taboru i przede wszystkim pieniędzy, bo teraz jedna spółka płaci drugiej spółce, co dla mnie jest chore i śmieszne.

    1. „Zdefektował”, czyli zepsuł się, a nie, że ktoś go uszkodził, takie jest znaczenie tego słowa,

  2. Bilety za 1 zł. Przejazdy nadzwyczajne a pracownicy od 7 lat ani złotówki podwyżki! Ot i cała prawda o KS.

  3. Tak. Jakoś na stronie KŚ większość źródeł opóźnień tkwi w enigmatycznych problemach technicznych, wiec nie siejcie propagandy. A jeżeli chodzi o pulpit to jest to pulpit nastawczy nie nastawniczy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *