Katowicka ma odzyskać dawny blask

Choć na razie na ulicy Katowickiej w Bytomiu jest koszmar, i to w dosłownym znaczeniu tego słowa, to już za parę miesięcy jedna z głównych i reprezentacyjnych ulic miasta ma odzyskać dawny blask. Na odcinku od placu Sikorskiego do ulicy Siemianowickiej zostanie wymieniona sieć kanalizacyjno-wodociągowa.


Największym zyskiem rozpoczętych prac na ulicy Katowickiej w Bytomiu ma być przekształcenie dotychczasowej jednotorowej linii tramwajowej w dwutorową. Oprócz tego będzie nowa jezdnia, chodniki, miejsca parkingowe oraz ścieżka rowerowa. Dodatkowo zostaną postawione nowe słupy trakcyjno-oświetleniowe oraz przystanki tramwajowe. Aby prace mogły postępować szybciej, od poniedziałku 24 września, nastąpiło wstrzymanie ruchu tramwajowego na ulicy Katowickiej. W związku z tym, zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie komunikacji tramwajowej w Bytomiu.

Tramwaje linii nr 6 będą kursować w relacji: Katowice Brynów pętla – Bytom Łagiewniki
zajezdnia, z korektą rozkładu jazdy, tramwaje linii nr 19 będą kursować w relacji: Katowice pl. Wolności – Bytom Łagiewniki zajezdnia, z korektą rozkładu jazdy, uruchomiona zostanie linia nr 46 kursująca w relacji:
Bytom Szkoła Medyczna – Bytom pl. Sikorskiego z częstotliwością co 10 minut w dni robocze i co 15 minut w dni wolne,

Tramwaje linii nr 49 będą kursować na swojej stałej trasie, ze zwiększoną częstotliwością –
co 10 minut w dni robocze i co 15 minut w dni wolne. Dla linii nr 9, 11 i 33 nastąpi zmiana trasy w kursach wyjazdowych z zajezdni, która poprowadzona zostanie przez Rozbark, razem z korektą rozkładu jazdy. Tramwaje linii nr 0 będą kursować tylko w soboty; w pozostałe dni tygodnia linia zostanie zawieszona.

Ponadto, na odcinku Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-19, kursująca z częstotliwością co 15 minut. Szczegóły rozkład jazdy dostępny jest na stronie KZK GOP

TEKST I ZDJĘCIA: Mateusz Wieczorek

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *