50 lat zajezdni w Bytomiu – Stroszku

W sobotę, 22 września, bytomska zajezdnia obchodziła swoje 50-lecie. Jednak okazji do świętowania było znacznie wiecej. Poza okrągłą rocznicą powstania zajezdni, Tramwaje Śląskie S.A. świętowały również 120-lecie Elektrycznego Tramwaju oraz Tydzień Zrównoważonego Transportu Miejskiego.


Punktualnie o godzinie 11:30 drzwi bytomskiej zajezdni zostały otwarte dla wszystkich zwiedzających. O tej samej porze z Placu Sikorskiego w Bytomiu wyruszyła parada tramwajów, w której wzięły udział zabytkowe oraz nowoczesne wagony i odbył się uroczysty przejazd do bytomskiej zajezdni tramwajowej mieszczącej się w dzielnicy Stroszek.

W ramach dnia otwartego zwiedzający mogli przejechać się tramwajem do nauki jazdy wraz z instruktorem, przeżyć atrakcyjny przejazd przez myjnię, zasiąść w kabinie symulatora, oraz zobaczyć jak taki pojazd jak tramwaj wygląda od spodu. Każdy z uczestników mógł, również zmierzyć się ze zmianą zwrotnicy.

Dodatkowo tramwajarze przygotowali wiele atrakcji dla dzieci. Jednią z nich była gra terenowa polegająca na zdobywaniu kilkunastu pieczątek w wyznaczonych miejscach. Uczestnicy zabawy musieli odnaleźć na terenie zajezdni wskazane punkty, w których otrzymywali pieczątki, a po ich skompletowaniu otrzymywali nagrody.

Z myślą o najmłodszych tramwajarze przygotowali szereg atrakcji takich jak: dmuchańce, trampoliny, przeciąganie liny, malowanie twarzy itp. Jednak największą uwagę maluchów
skupiali animatorzy, którzy występowali na scenie zapraszając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się m.in. pokazy sprzętu policyjnego oraz ratowników górniczych, pokazy pierwszej pomocy, symulator jazdy na skuterem, rowerem, a także tor przeszkód czy alkogogle.

Główną atrakcją muzyczną wieczoru był występ zespołu Baciary.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

TEKST I ZDJĘCIA: Mateusz Wieczorek

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *