Dni otwarte zajezdni tramwajowej w Bytomiu

Już w sobotę 22 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbędzie się Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu w 50. rocznicę powstania zajezdni “Stroszek” w Bytomiu i roku 120-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Spółka Tramwaje Śląskie S.A. przygotowała szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.


Każdego roku we wrześniu spółka Tramwaje Śląskie S.A. otwiera szeroko drzwi jednej ze swoich zajezdni, zapraszając do zwiedzania, połączonego z edukacją i świetną zabawą w ramach Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej.

Tegoroczny taki „zlot” odbędzie się w Zajezdni „Stroszek” w Bytomiu, która właśnie obchodzi okrągłą rocznicę 50-lecia funkcjonowania. Drugą niezwykle ważną okazją do świętowania jest 120 rocznica uruchomienia pierwszej elektrycznej linii tramwajowej na Górnym Śląsku, co nastąpiło 1 października 1898 roku.

To dwie bardzo zacne okazje, które chcemy świętować w towarzystwie naszych pasażerów, mieszkańców miast Metropolii, miłośników komunikacji tramwajowej i gości z każdej strony świata – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

Dni otwarte TŚ mają corocznie pewne elementy stałe, których nie zabranie i tym razem. To: parada tramwajów, która w tym roku przejedzie z Placu Sikorskiego w Bytomiu do Zajezdni „Stroszek”, to możliwość poprowadzenia tramwaju pod czujnym okiem instruktora, to możliwość zwiedzania zajezdni, to wystawa o historii komunikacji tramwajowej, to cała gama atrakcji dla dzieci z animacjami i zabawami.

Tegorocznymi nowościami są m.in.: możliwość przeniesienia się w miniaturowy świat kolejowo-tramwajowy, dzięki modułowej makiecie przygotowanej przez grupę TT-Silesia, a także pokaz górniczego sprzętu ratowniczego dzięki uprzejmości Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu – wylicza rzecznik tramwajowej Spółki.

Swoje stoiska na terenie zajezdni przygotują m.in.: Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Wojsko, służby medyczne, a także KZK GOP z projektem Śląskiej Karty Usług Publicznych. Na najmłodszych czekać będą animatorzy, szczudlarze, urządzenia rekreacyjne, malowanie twarzy czy zajęcia taneczne z grupą Black&White.

W trakcie Dnia Otwartego odbędzie się również finał tegorocznego konkursu na najlepszego motorniczego Spółki, ogłosimy wyniki konkursu fotograficznego, a muzycznie całość ubarwią: Orkiestra Dęta Tramwaje Śląskie S.A., zespół Duo Live oraz – gwiazda wieczoru – zespół Baciary. Atrakcji nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie – reklamuje Andrzej Zowada.

2 komentarze

  1. I to jest bolączka imprez takiego typu, wszystko wszędzie dzieje się jednego dnia i nie wiadomo gdzie pojechać a potem cały rok pozamykane , objęte tajemnicą itd.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *