A na Zawodziu też budują…

Dzisiaj w ramach zwiedzania powstających zintegrowanych centrów przesiadkowych na terenie miasta Katowice zajrzeliśmy na Zawodzie, gdzie taki kompleks powstaje. Działania tam prowadzone idą już pełną parą.


Na razie z zewnątrz nie są one jednak za bardzo widoczne, bo to początkowa faza inwestycji. Niemniej jak zerknęliśmy przez płot ludzi i sprzętu nie brakuje. Przetarg na realizację tego zadania wygrało konsorcjum w składzie ZUE S.A. (Lider) i firma UNIBEP S.A. na budowę Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego Zawodzie.

Węzeł Zawodzie powstaje pomiędzy ulicami Bagienną, Krakowską, Łączną i 1 Maja, nieopodal zajezdni tramwajowej i ma ograniczyć napływ samochodów do centrum Katowic od strony wschodniej. Na razie zwracamy się przede wszystkim do kierowców z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, bo w rejonie budowy znacznie została zmieniona organizacja ruchu drogowego.

Przypomnijmy również, że w ramach zadania inwestycyjnego „Katowicki System Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych” oprócz tego na Zawodziu budowane są jeszcze 3 obiekty – Węzeł Brynów Pętla, Węzeł Ligota i Węzeł Sądowa.

Na Zawodziu zakres prac obejmuje między innymi budowę dwóch parkingów naziemnych, postoju dla autobusów, budynku dworca, wiat peronowych, wiat rowerowych, postoju taxi i miejsc krótkiego postoju typu Kiss & Ride. Centrum przesiadkowe będzie wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej, biletomaty, nagłośnienie oraz elementy małej architektury.

Termin realizacji zadania to 22 miesiące i jego zakończenie planowane jest na wrzesień 2019 roku. Wartość netto umowy wynosi ok. 54,0 mln zł.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *