Tramwaje zapuszczają żurawia

20 września, o godzinie 11:00 na katowickim Rynku odbędzie się inauguracja akcji społecznej „Zapuść żurawia” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Miasto Katowice, KZK GOP oraz Tramwaje Śląskie. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze.


„Zapuść żurawia. Rozejrzyj się będąc na drodze” to akcja zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, do której współorganizacji zostali zaproszeni: Miasto Katowice, KZK GOP oraz Tramwaje Śląskie. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości wśród pieszych i kierowców o skali zagrożeń, jakie czyhają na nich na drodze. Ambasadorem akcji, którego definicja „Zapuść żurawia” stała się elementem działań, jest prof. dr hab. Jan Miodek.

Jutro o godzinie 11:00 na katowickim Rynku, tuż obok Pawilonu „Dobry Klimat”, wystartuje Akademia Bezpiecznej Jazdy, w której dzieci i młodzież będą mogli poznać zasady ruchu drogowego oraz spróbować swoich sił jako kierowcy. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli strefę malucha, w której opiekunowie znajdą tematyczne kolorowanki dla swoich pociech. O godzinie 12:00 w Pawilonie odbędzie się spotkanie otwarte z Prezydentem Marcinem Krupą oraz przedstawicielami pozostałych organizatorów, którzy poruszą wiele ważnych tematów, między innymi: bezpieczeństwa pieszych – dzieci i dorosłych – na drodze, Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, COP24 – Szczytu Klimatycznego ONZ, jak i bieżących spraw związanych
z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Podczas eventu pojawią się też goście specjalni, na przykład zespól muzyczny Golec uOrkiestra.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *