Powrót studenta złotówkowego

Jeśli jakieś działanie przyniosło oczekiwane efekty, to dlaczego tego nie kontynuować? Z takiego założenia wyszli w Kolejach Śląskich i wrócili do pewnej akcji, która w zeszłym roku trafiła w zapotrzebowanie określonej grupy odbiorców. Śląski przewoźnik po raz kolejny zachęca świeżo upieczonych studentów do przetestowania transportu kolejowego przez miesiąc w cenie symbolicznej złotówki. 


Tylko tyle za bilet miesięczny Kolei Śląskich zapłacą studenci pierwszego roku. Analogicznie rzecz miała się w ubiegłym roku. Z propozycji skorzystało wówczas ponad 3000 osób, co w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku oznaczało to wzrost poziomu sprzedaży o blisko 2200 biletów. Pomysł został również nagrodzony Laurem Studenckim – KŚ otrzymały ten tytuł w kategorii „Organizacja Przyjazna Studentom”.

– Pomysł na tego typu ofertę pojawił się w ubiegłym roku, gdy w ramach kampanii Rok Studenta konsultowaliśmy różnego rodzaju przedsięwzięcia z przedstawicielami środowisk studenckich. Już wówczas chcieliśmy, by zakup Studenciaka wszedł na stałe na listę „rzeczy do załatwienia przy rozpoczęciu studiów”. Stąd też powracamy z tą ofertą w tym roku i będziemy chcieli wracać w kolejnych latach – tłumaczy Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – Chcemy w ten sposób zachęcać studentów do sprawdzenia transportu kolejowego w codziennej drodze na uczelnię. Mamy przy tym nadzieję, że testy wypadną na tyle pomyślnie, że przynajmniej część z żaków pozostanie z nami na kolejne miesiące i lata.

Oferta Studenciak będzie dostępna w platformie SkyCash od 1 do 31 października. Zakupiony w ten sposób bilet jest dostępny od razu i ważny przez miesiąc od daty zakupu – czyli np. bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada. Do wyboru są wszystkie relacje obsługiwane przez Koleje Śląskie, z wyjątkiem granicznego odcinka Chałupki – Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. Podczas kontroli oprócz biletu niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów – legitymacji studenckiej lub odpowiedniego zaświadczenia dostępnego na stronie KŚ.

 

2 komentarze

  1. Mogę zrozumieć promocję kolei… Ale… Dlaczego nikt nie chce podać ilu 1-złotówkowych studentów październikowych kupiło kolejne bilety (ulga 50%) w następnych miesiącach? Fundujemy prawie bezpłatne bilety studentom, rodzinom (jedna niedziela w miesiącu), zimą ze względu na smog itp. Szkoda, że nikt w KŚ nie pomyśli, aby zrobić promocję dla tych, którzy przez cały rok kupują bilety pełnopłatne (nawet 50%)? Nikt nie docenia pasażerów, którzy płacą pełną cenę za swoje przejazdy. Może należałoby zrobić promocję pt. „Za 11 miesięcy biletów miesięcznych – 12-ty miesiąc gratis lub 50% ???

  2. Fajnie, że promocja, ale może w ślad za tym poszłoby jakieś wzmocnienie taborowe? Przykład linii S7 – pociąg z Raciborza do Katowic przyjeżdżający do Katowic o 7:40. Do wakacji jeździł złożony z dwóch „Impulsów” 3-członowych, a od wakacji jeździ „Elf2” 4-członowy. W okresie wakacyjnym to wystarczyło, ale teraz to już jest zdecydowanie za mało, a jak jeszcze od października dojdą studenci, to… szkoda gadać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *