Czyszczą od rana

Wczoraj po południu i dzisiaj rano wybraliśmy się by zobaczyć jak przebiega remont linii 90 z Zebrzydowic do Cieszyna. Wielka wyprawa to nie była, bo wizyta na remontowanym szlaku była elementem niedzielnego spaceru. Najważniejsze jest to, że dzisiaj wczesnym rankiem, gdy pojawiliśmy się tam ponownie, maszyny i ludzie pracowali już pełną parą.


To remont do którego nie musimy jechać. On przyjechał do nas. Może jeszcze nie pod same okna ale już całkiem niedaleko. Bo sprzęt do oczyszczania minął już Cieszyn Marklowice i stopniowo przemieszcza się w kierunku centrum miasta. Infrastruktura na wizytę maszyny przygotowana jest już do rozjazdu w Małej Łące, gdzie rozwidlają się tory w kierunku Czeskiego i polskiego Cieszyna.

Aktualnym punktem granicznym wyznaczającym kierunki prac jest odbudowywany wiadukt na granicy Pogwizdowa i Kaczyc. Ponieważ on nie jest on jeszcze przejezdny, ekipy remontowe właśnie od tego miejsca przygotowały zarówno w kierunku Cieszyna jak i Zebrzydowic tory i podkłady do remontu. Przyznajemy – wygląda to dobrze i w okolicach soboty zajrzymy tam ponownie, by mieć naoczne porównanie, ile można zrobić w ciągu jednego roboczego tygodnia.

6 komentarzy

  1. Tytuł artykułu można zostawić na listopad, gdy KŚ w końcu otworzą myjkę na Raciborskiej 😀 Będzie pasował jak ulał!

    1. Dzięki za poradę, tylko co będzie jak myjke otworzą np. o 14? Gdyby nam uciekło to proszę się przypomnieć z propozycją jak już będzie wiadomo kiedy faktycznie ją otworzą…

  2. Mam pare zdjec i filmik z okolic stacji w Pogwizdowie ale tam nie czyscili bo sie to do niczego nie nadaje
    A maszyna poruszala sie okolo 1 min na metr nawet czasami wycofywal kombajn 10 m 600zl czyszczenia

  3. Podobno zdążą, ale znając życie PLK nie dokona aktualizacji Bazy POS i nie podwyższy prędkości w grudniu, a od korekty rozkładu jazdy w marcu 😀 To takie normalne, no chyba, że tym razem nas zaskoczą 😀

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *