Uczniowie w Częstochowie za darmo

Od początku września uczniowie szkół średnich mogą w Częstochowie korzystać z komunikacja miejskiej za darmo. Od jesieni ubiegłego roku z bezpłatnej komunikacji miejskiej mogą korzystać młodzi częstochowianie od 0-15 lat. Z darmowych przejazdów skorzystało do dziś blisko 8500 osób


W obecności m.in. przedstawicieli władz samorządowych na czele z Prezydentem Częstochowy, Krzysztofem Matyjaszczykiem na terenie zajezdni MPK odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozszerzeniu grona beneficjentów pilotażowego programu darmowej komunikacji miejskiej o młodzież z Częstochowy uczącą się w częstochowskich szkołach średnich. Z udogodnienia młodzi pasażerowie mogą korzystać od 1 września. Regulacja weszła w życie w drodze zarządzenia Prezydenta Miasta.

Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele częstochowskiej Rady Miasta, która w większości swojego składu wnioskowała o wprowadzenie takiego rozwiązania w mieście. – Po przedszkolakach, uczniach podstawówek i gimnazjów zapraszamy do korzystania z bezpłatnej komunikacji młodzież uczącą się w częstochowskich szkołach średnich. Założeniem Programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie jest m.in. promocja komunikacji miejskiej. Wzrost liczby pasażerów komunikacji miejskiej to mniejsze natężenie ruchu, mniej spalin i korków. Taki jest cel tego programu, jak i poprzednich udogodnień, które wprowadziliśmy w komunikacji miejskiej – przekonywał Krzysztof Matyjaszczyk.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych do 21 roku życia mogą ubiegać się o darmowe doładowania biletów na takich samych zasadach jak ich młodsze koleżanki i koledzy. Szczegółowa procedura i instrukcja działania dla zainteresowanych dostępna jest na stronie MPK Częstochowa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *