Nowa komunikacja w Pszczynie uruchomiona

W sobotę, 1 września uruchomiono Pszczyńską Komunikację Gminną. Pierwsze autobusy wyjechały na trasy w kierunku Jankowic, Studzienic, Piasku, Czarkowa, Ćwiklic i Rudołtowic. Przewoźnikiem jest żorska firma Kłosok.


Linie miejskie to linie, które są wolniejsze ale dojeżdżają do bardzo precyzyjnie wybranych punktów. Zdaje sobie sprawę, że początek będzie trudny. Mieszkańcy muszą się przyzwyczaić i zapoznać z harmonogramem – informuje burmistrz Dariusz Skrobol, który zapowiada, że gmina będzie chciała w przyszłym roku uruchomić kolejne linie w kierunku Wisły Małej i Studzionki.

Burmistrz zapowiada również, że gmina będzie starała się wprowadzić bezpłatne przejazdy dla dzieci i seniorów.

Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji przystanków, tras przejazdu oraz rozkładu jazdy znajdują się w serwisie internetowym pod adresem www.pkg.pszczyna.pl.

Obowiązująca umowa ważna będzie w ciągu najbliższych trzech lat. Koszt utrzymania miejskiej komunikacji za ten okres wyniesie 3 779 899, 60 zł.

One comment

  1. To dobry ruch gminy. Jest tylko jedno ale, czy będzie ją stać na monitorowanie na bieżąco funkcjonowania tej komunikacji i wyciąganie właściwych wniosku a na ich podstawie podejmowania decyzji, których efektem będzie rozwój a nie zwijanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *