Uczniowie za darmo w Wielkopolsce

Taki pomysł rodem z zachodniej Polski. Koleje Wielkopolskie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w ramach próby pozyskania kolejnych klientów wprowadziły w tym tygodniu promocję na mocy której wszyscy uczniowie podróżują na linii Gniezno – Września – Jarocin za darmo.


Za darmo można jeździć w tej relacji od poniedziałku do niedzieli (3-9 września). Nam przypomniała się ubiegłoroczna promocja Kolei Śląskich, tyle, że dla studentów pierwszego roku, gdy właśnie zaczynający edukację na wyższych uczelniach śląskich mogli w październiku za złotówkę kupić bilet miesięczny na dowolną trasę KŚ. W Wielkopolsce poszli jeszcze dalej, bo w tym tygodniu uczniowie mogą do woli najeździć się za darmo pociągami KW kursującymi z Gniezna przez Wrześnię do Jarocina.

KW informują również, jeśli chodzi o linię Gniezno – Jarocin, że stacje: Gębarzewo, Żydowo, Czerniejewo, Marzenin, Chwalibogowo, Książno, Miłosław, Orzechowo zostały włączone do strefy kolejowej F oferty Bus-Tramwaj-Kolej.

Fot. Koleje Wielkopolskie

One comment

  1. A może by tak napisać o (nie)ruchomych schodach na dworcu w Katowicach? Pono zarządca dworca unieważnił przetarg bo nikt się nie zgłosił. „Najlepsza ze zmian” nie wyrabia!!! Może czas na jeszcze lepszą zmianę? :):):):)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *