Leo Express robi przerwę

Niespełna dwa miesiące potrwa przerwa w kursowaniu pociągów czeskiego przewoźnika w relacji Praha hl.n. – Kraków Główny – Praha hl.n. Powodem takiej decyzji przewoźnika są prace torowe i wydłużenie czasu jazdy. W zamian kursować będą dodatkowe autobusy.


Leo Express tymczasowo wstrzyma kursowanie czarno-złotych pociągów z Pragi do Krakowa. Ostatni pociąg pojedzie 8 października w relacji Kraków Główny – Praha hl.n. Przerwa w kursowaniu nastąpi od 9 października i potrwa do 29 listopada. 30 listopada pociągi Leo Express ponownie wrócą na linię do Krakowa. Decyzja czeskiego przewoźnika o tymczasowym wstrzymaniu pociągów związana jest z pracami na torach prowadzonymi przez PKP PLK na linii kolejowej nr 93, które wydłużyłyby czas jazdy pociągów, a co za tym idzie spadłaby ich konkurencyjność.

Pasażer nie zostanie z niczym

W okresie kiedy pociągi nie będą jeździć w ich miejsce Leo Express wprowadzi dodatkowe autobusy.
Jak udało nam się dowiedzieć, jeśli prace inwestycyjne na infrastrukturze kolejowej w kierunku Krakowa będzie przebiegać planowo i czas przejazdu widocznie się skróci to od przyszłorocznych wakacji Leo Express zacznie kursować codziennie.

6 komentarzy

  1. Z tą firmą jest coś nie tak. Otworzyli linię autobusową do Budapesztu i po 2 miesiącach zniknęli . Teraz to .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *