Czternastka będzie piętnastką

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 1 września, czyli najbliższej soboty, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Najważniejszą, naszym zdaniem, z nich jest zmiana numeru jednej z linii autobusowych, mająca na celu prawdopodobnie uniknięcie sytuacji, że na terenie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, choć pod banderą różnych organizatorów, będą funkcjonowały linie autobusowe o tych samych numerach.


Dokładnie mowa tu o autobusowej linii nr 14 obsługiwanej przez KZK GOP. Jak podaje organizator –  W celu integracji systemów komunikacji publicznej realizowanych obecnie przez KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, z dniem 1 września zostanie wprowadzona zmiana numeru linii nr 14, na numer 15.

Ponadto, na ulicy Dworcowej w Gliwicach, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. św. Barbary i ul. Wyszyńskiego, zostanie utworzone nowe stanowisko przystanku „Gliwice Strzody”, które będzie obsługiwane przez linie nr: 57, 93, 259, 280, 692, 692N oraz 699.

To najważniejsze zmiany, czekające nas od soboty w komunikacji miejskiej na terenie metropolii. Pozostałe mają charakter korekcyjny, a ich szczegółowy wykaz znajdziecie TUTAJ

2 komentarze

  1. W Zabrzu jedynie na co można liczyć to na zmianę numeracji autobusów. Na dopasowanie do dzisiejszych wymogów (a nie rodem z lat 80 i 90) oferty trzeba będzie jeszcze długo czekać.

  2. W Zabrzu i tak jest o wiele lepiej (choćby są tramwaje), w Gliwicach to kompletne dno komunikacyjne i nieprzystająca do rzeczywistości stara siatka połączeń…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *