Raciborska zmienia oblicze

Rozpoczęły się prace nad odnową elewacji głównego budynku biurowego mieszczącego się na terenie bazy kolejowej w Katowicach przy ulicy Raciborskiej. Tym sposobem Koleje Śląskie, dzierżawiące obiekt od Przewozów Regionalnych, zakończą, trwający od ponad półtora roku, proces przywracania do życia obiektu, który przez kilka lat stał zupełnie bezużyteczny i zdewastowany.


Przypomnijmy, baza przy ulicy Raciborskiej należąca kiedyś do Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w 2012 roku została opuszczona przez swojego właściciela wraz z wejściem Kolei Śląskich do obsługi linii pasażerskich w naszym regonie. Przez kilka lat przez pozostawienie bazy samej sobie jej stan pogorszył się drastycznie, a co nie zostało zdewastowane to zniknęło, oczywiście, w niewyjaśnionych warunkach.

Dwa lata temu nasz regionalny przewoźnik wystąpił jednak z wnioskiem o przejęcie niszczejącego obiektu w celu stworzenia tam bazy dla swoich pojazdów oraz wykorzystanie opuszczonych pomieszczeń na siedzibę administracji i zarządu. Zwrócono się więc do Przewozów Regionalnych o możliwość, w formie długoterminowej dzierżawy, przejęcia bazy w całości. PR taką akceptację wydały.

W ubiegłym roku ukończono prace nad odnową hali serwisowej dla pociągów i zaplecza technicznego. Ponadto przeprowadzono z dotychczasowej siedziby przy ulicy Wita Stwosza cała administrację firmy do odtworzonych pomieszczeń biurowych. Teraz czas na ostatni etap. Odnowę elewacji zewnętrznej, która ostatecznie zakończy proces przywracania bazy stworzonej na potrzeby przewoźników kolejowych do normalnego funkcjonowania.

„Raciborską” czeka w tym roku jeszcze jedna inwestycja. Dodajmy, bardzo oczekiwana. Po jej realizacji powinien zniknąć jeden z głównych zarzutów kierowanych od lat pod adresem KŚ. Zapewne wiecie o czym mowa, a prace montażowe tego czegoś rozpoczną się już niebawem i potrwają około półtora miesiąca.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *