Nowy przystanek w Gliwicach

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji linii kolejowej nr 137 Katowice – Legnica na wysokości Gliwic.


Przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30i E 65) na obszarze Śląska, etap II: linia E 30 na odcinku Katowice – Chorzów Batory oraz Gliwice Łabędy” w zakresie stacji Gliwice Łabędy w ramach projektu pn. Prace przygotowawcze dla wybranych projektów.

Głównym miejscem realizacji jest linia kolejowa nr 137 Katowice – Legnica od km 29,800 – 33,600, Stacja kolejowa Gliwice Łabędy LK 137 oraz odcinek km 30,900 – 30,510, gdzie ma powstać nowy przystanek kolejowy – Gliwice Kopernika.

Szacunkowa wartość zamówienia to 7 mln zł netto. Wykonawcę realizacji poznamy najwcześniej 26 września 2018 roku, zaś zakończenie realizacji planowane jest do końca 545 dni od momentu podpisania umowy.

7 komentarzy

 1. Super Fajnie Tylko Po Co .
  Po co na Kopernika Stacja dla Osobowych do Opola i Kedzierzyna I do Gliwic Jesli to jest częsc projetu kolei regionalnej Gliwic To czy ma to sens Pewnie powstanie to w rejonie wiaduktu łaczącego Kopernika z Ul Portowa. Wyrzut pieniedzy nic więcej

 2. Dobry pomysł a nawet bardzo dobry jeżeli powstanie zaplecze dla Kolei Śląskich. Miejsce jest na odstawcze a może nawet na skromną „sypialnię taboru”!!!!!

 3. Bardzo dobry pomysł kolejka miejska z Pyskowic do Zabrza, czy są projekty nad modernizacją przystanku w Sośnicy ??

 4. »Wykonawcę realizacji poznamy najwcześniej 26 września 2018 roku«
  Czyli już może poznaliśmy, czy jescze nie, wszak 26.09.2018 za nami.

 5. Do: Łabędziak, Szparagin:

  A ja uważam, że pomysł budowy przystanku na Kopernika to bardzo dobry pomysł.

  Dlaczego? Bo przystanek ten wymusi wreszcie, aby pociągi z Katowic i Zabrza nie kończyły biegu w Gliwicach (Głównych), ale żeby dalej te pociągi jechały do Kędzierzyna, Pyskowic, Lublińca, może kiedyś znów do Pyskowic Miasta.

  Ilu podróżnych z Gliwic Kuźnicy, Gliwic Łabęd czy z Osiedla Kopernika będzie chciało pojechać do Zabrza, Gliwic, Bytomia czy Katowic, a natomiast ilu by chciało jechać do Kędzierzyna, Strzelec, Opola, Brzegu czy Wrocławia? Na pewno o wiele więcej podróżnych potrzebuje jechać w stronę Katowic, a nie Opola ! ! !

  Ważne jest, aby obok przystanku kolejowego był pzystanek autobusowy. A może linia autobusowa 80 mogła by z powrotem być przedłużona na ul. Portową, ale z końcowym przystankiem nie przy Porcie, ale z przystankiem gdzieś na wiadukcie, i końcem biegu gdzieś na Os. Kopernika.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *