Kolejarze CTL mistrzami triathlonu

Intensywnie trenują, biegając po wysokich górach i kilka razy w tygodniu pływając. Jan Bach, Michał Łubian, Krzysztof Bałc oraz Paweł Sojecki, na co dzień pracownicy Grupy CTL Logistics, powalczą za niespełna trzy tygodnie o mistrzostwo Polski w triathlonie. W kategorii sztafet startują w zawodach nieprzerwanie od 2012 roku.Zapytacie – skąd taka informacja o nas? Ano z kilku powodów, z czego najważniejsze są dwa. Pierwszy to taki, że jesteśmy pasjonatami sportu. Podobnie jak kolei – od zawsze. I sprawa druga. Nasza pasja sportowa ma charakter typowo amatorski Wiemy, jak wiele wyrzeczeń kosztuje zajmowanie się rekreacją po lub przed kolejnym dniem pracy. A jednak jest spora grupa ludzi, która ma jednak siłę podnieść się sprzed telewizora i obojętnie czy biegać, jeździć na rowerze grać w piłkę czy inne gry zespołowe. Nie mówimy już o startach w cyklicznych imprezach czy amatorskich mistrzostwach. Pełen szacunek.

A, że dzieje się to dodatkowo za sprawą ludzi związanych z kolejarskim światkiem, to jest to tym bardziej godne podkreślenia. Co też w miarę napływu podobnych informacji postaramy się czynić.

Więc, na początek słów kilka o triathlonistach, pracownikach CTL Logistic…W ubiegłym roku zajęli oni w Ocean Lava Triathlon Polska w sztafecie w Bydgoszczy wysokie czwarte miejsce. Dystanse 3,8 km, 180 km i 42,194 km pokonali kolejno płynąc, jadąc na rowerze oraz biegnąc w 10 godzin i 41 sekund.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Do ostatniego miejsca na podium zabrakło zaledwie 19 minut, a do drugiego miejsca 22 minut. – Oprócz satysfakcji czuliśmy duży niedosyt. Podium było bardzo blisko. Miejsce w pierwszej trójce było w naszym zasięgu – mówi Michał Łubian, specjalista ds. raportowania finansowego z CTL Logistics w Sosnowcu.

Sportowcy z CTL Logistics wiedzą już jak się wygrywa. W 2012 r. w Borównie na PANASONIC EVOLTA Triathlon, również na pełnym dystansie i również w sztafecie, zajęli pierwsze miejsce. Wówczas Artur Niewiadomski, Michał Łubian oraz Artur Smotryk pokonali 225-kilometrową trasę w 10 godzin i 13 minut.

Powtórzenie tego wyniku będzie trudne, ale nie niemożliwe. Nasi zawodnicy prezentują w tym sezonie bardzo wysoką formę. Paweł Sojecki ukończył w pierwszej piątce 1975-kilometrowe zawody kolarskie „Piękny Zachód”, a pozostali zawodnicy cały czas intensywnie trenują, biegając w wysokich górach albo uczestnicząc kilka razy w tygodniu w treningach pływackich. W sztafecie wystartuje trzech z czwórki zawodników będących aktualnie w najlepszej formie. Czwarty spróbuje swoich sił w rywalizacji indywidualnej – zapowiada Michał Łubian.

Tegoroczna rywalizacja o mistrzostwo Polski w triathlonie odbędzie się 19 sierpnia w Bydgoszczy i Borównie. Oprócz Michała Łubiana Grupę CTL Logistics będą reprezentować członek zarządu CTL Logistics GmbH w Berlinie Jan Bach oraz kontroler biznesowy Krzysztof Bałc i dyspozytor ds. drużyn trakcyjnych Paweł Sojecki z CTL Logistics w Sosnowcu.

Wspieranie pracowników w rozwoju ich pasji jest bardzo istotną częścią budowania relacji międzyludzkich wewnątrz firmy. Działania te tworzą przyjazną atmosferę i budują przyjaźnie. To z kolei przekłada się m.in. na wzajemne zaufanie i efektywność wykonywanej na co dzień pracy – mówi Grzegorz Bogacki, Prezes Zarządu CTL.

ppz: Paweł Sojecki, Tomasz Hołyński, Michał Łubian podczas zawodów Ocean Lava Triathlon Polska 2017.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *