Autobusem na festiwal

Po okresie względnego spokoju i wakacyjnej ciszy nadchodzi czas dużych imprez sportowych i muzycznych i najbliższy weekend już takim okresem będzie. Od piątku do niedzieli, na lotnisku Muchowiec w Katowicach odbędzie się kolejny zlot miłośników muzyki alternatywnej, czyli OFF Festiwal, a w tym samym czasie, do naszego regionu zawitają kolarze biorący udział w Tour de Pologne. To zapowiada duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.


Kumulacja zmian w funkcjonowaniu komunikacji w stolicy województwa nastąpi w niedzielę, gdy jeszcze będzie trwał festiwal a w niemalże bezpośredniej jego bliskości przejadą  Dzisiaj o tym, co KZK GOP przygotowało dla miłośników muzyki, a o zmianach w komunikacji koniecznych dla należytego przeprowadzenia naszego narodowego wyścigu kolarskiego napiszemy w najbliższych dniach.

Na tegorocznym OFF Festiwalu imprezie organizowanej od lat przez Artura Rojka wystąpią m.in. takie sławy jak: Kult, M.I.A, Zola Jesus, czy też Grizzly Bear. Na ten czas KZK GOP uruchamia bezpłatną linię autobusową, która ułatwi uczestnikom dojazd na wydarzenie.

Dodatkowa linia S1 zacznie kursować dokładnie o 8:02 w piątek, 3 sierpnia i będzie funkcjonować do niedzieli, 5 sierpnia. Autobusy będą jeździć w relacji: „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – „Katowice Plac Wolności” (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe” (przystanek tymczasowy, zlokalizowany przy ul. Lotnisko) – „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy” zapewniając częstotliwość kursowania co 15 minut, ze zwiększeniem częstotliwości na co 10 minut w godzinach wieczornych, po zakończeniu koncertów poszczególnych artystów.

Z kolei z uwagi na ograniczenie w ruchu drogowym dla potrzeb wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne 2018″, w niedzielę 5 sierpnia w godzinach 16:00 – 20:00 autobusy linii specjalnej będą kursować w zmienionej relacji, tj. „Muchowiec Pole Namiotowe” – „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” – „Muchowiec Pole Namiotowe”. Ponadto tymczasowy przystanek „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” zostanie usytuowany przy ul. Wita Stwosza, w rejonie skrzyżowania z ul. Jordana.

Dodatkowo KZK GOP informuje, że z centrum Katowic w rejon Parku Leśnego (lokalizacja „OFF Festivalu”) można dojechać z następujących przystanków:
– „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – odjazdy linii nr: S1, 110, 600, 672, 674, 900, 910,
– „Katowice Sokolska” – odjazdy linii nr: 110, 600, 674;
– „Katowice Plac Wolności” – odjazdy linii nr: S1, 110, 674.

Ponadto w dniach od 31 lipca (wtorek) do 6 sierpnia (poniedziałek), z uwagi na montaż a potem demontaż infrastruktury koncertowej oraz brak możliwości przejazdu ul. Francuską (odcinek od skrzyżowania z ul. Lotnisko do pętli autobusowej) linia nr 110 będzie realizować przejazdy wszystkimi kursami do przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”, bez obsługi przystanków „Muchowiec Park” i „Muchowiec Pętla”.

Fot. KZK GOP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *