Kolej na wypoczynek

Przez ostatnie dwa dni prezentowaliśmy produkcje audiowizualne, stworzone na potrzeby kolei. Najpierw autorstwa PKP PLK, potem Stowarzyszenia Kolej Beskidzka. Jak widać – kolej łączy, choć producenci obrazów wywodzą się z zupełnie różnych kręgów. To pokazuje, że ta piękna forma transportu może być pokazywana na wiele, wiele sposobów. Dlatego dzisiaj czas na nas.


Bohaterem naszej produkcji jest… przystanek kolejowy Dąbrowa Górnicza Pogoria. Naszą intencją przy produkcji filmiku była chęć pokazania potencjału jaki tam drzemie. Bliskość wielu ośrodków wypoczynkowych, plaż, których tam jest tam kilka, powoduje, że np. z centrum Katowic można tam dotrzeć w niespełna pół godziny. Ale tylko właśnie pociągiem linii S1. Za to dyspozycji jest kilka zbiorników wodnych, skupionych pod nazwą Pogoria. Duża przestrzeń i wiele ciekawych miejsc. Jeśli przekonamy Was do zwiedzenia tego urokliwego zakątka i jeśli zdecydujecie tam wybrać to pamiętajcie tylko o jednym – macie czas do 1 września, bo tego dnia pociągi KŚ zatrzymają się tam po raz ostatni. Potem dopiero w czerwcu przyszłego roku.

Miejsce to warte jest przedstawienia z jeszcze jednego powodu. Przez długie lata straszyły tam tylko pozostałości po byłym przystanku kolejowym. Początkiem ubiegłego roku Zakład Linii Kolejowych w Częstochowie i Kolej Śląskie „dogadały” się i w ciągu kilu tygodni ekipy zarządcy odnowiły spore fragmenty obu peronów, a przewoźnik w sezonie letnim postanowił wprowadzić tam postoje dla kilkunastu swoich połączeń. W tym roku na tym przystanku zatrzymują się 22 pociągi w trakcie każdej doby. A takie inicjatywy chwalić i opisywać, czy w tym wypadku uwieczniać w kadrze, chcielibyśmy jak najczęściej. A tak na koniec już zupełnie subiektywnie – również lubimy to miejsce, stąd decyzja, by Wam je przybliżyć.

Chcemy tez podziękować Magdzie Iwańskiej z Kolei Śląskich, która jako osoba ” stamtąd”, znalazła trochę czasu by nas oprowadzić po najładniejszych i najciekawszych zakątkach Pogorii.

Silesia Info Transport – 22 razy do wypoczynku

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *