Krzyżówka już otwarta

Chociaż od Bielska-Białej Lipnik nadal w kierunku Żywca jedzie się tylko jednym torem to ekipy remontowe uporały się już ze stworzeniem nowego układu torowego w rejonie stacji Wilkowice Bystra. Dzięki temu ostatecznie zniknęły ostatnie dwa kursy Zastępczej Komunikacji Autobusowej pomiędzy Żywcem a Bielskiem-Białą,


Stało się tak dlatego, że jest już możliwe korzystanie z obu krawędzi drugiego peronu w Wilkowicach Bystrej. Warto tu dodać, że w ramach kompleksowego remontu, w rejonie tej stacji nie tylko wyremontowano tory i perony ale również zarówno od strony Bielska jak i Żywca zmieniono nieco układ torowy, zamontowano nowe rozjazdy co ma jeszcze bardziej usprawnić ruch pociągów na tym odcinku.

Dostęp do obu krawędzi dworca w Wilkowicach oznacza tu powrót możliwości mijanek pociągów jadących w kierunku Żywca i Zwardonia z tymi podążającymi do Bielska-Białej i Katowic. Od ostatniego „bielskiego” przystanku w Mikuszowicach do Wilkowic Bystrej zauważyliśmy jednak jeszcze sporo pomarańczowych kubraczków, szczególnie widocznych w okolicach przejazdów kolejowych. Wygląda na to, że jeszcze trochę czasu upłynie zanim będą one sprawne w 100 procentach. Może to jest główną przyczyną, że odcinku od Lipnika do Wilkowic Bystrej pociągi nadal jeżdżą tylko jednym torem. Tym nominalnie w kierunku północnym.

Świat nie stoi jednak w miejscu i koniec obecności robotników na jednym odcinku oznacza pojawienie się ich gdzie indziej. Na linii 139 tak stanie się już 7 sierpnia, gdy na trzy miesiące całkowicie z ruchu zostanie z powodu prac modernizacyjnych pomiędzy Żywcem a Węgierską Górką wyłączony zostanie cały szlak z browarnego miasta aż do Zwardonia.

4 komentarze

  1. Przemierzając ostatnio kilkukrotnie szlak z Bielska-Białej do Żywca muszę stwierdzić, że tempo prac zdecydowanie oklapło. Może i mijankę udało się udrożnić, ale jeśli chodzi o infrastrukturę pasażerską, niewiele się dzieje. Do kiedy mają prace się finalnie zakończyć?

    1. Witam. Sprawdzimy. Podobno miały się skończyć do tego tygodnia ale sądząc po tym co widzieliśmy co dzieje się na przejazdach to jeszcze trochę czasu jest potrzebne

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *