Widoczne efekty prac na LK151

Na linii kolejowej nr 151 Kędzierzyn-Koźle – Chałupki (granica państwa) dalej trwają prace inwestycyjne dzięki którym skróci się czas przejazdu pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Chałupkami. Obecnie ekipy remontowe można spotkać na odcinku Racibórz – Krzyżanowice, ale sprawdziliśmy też jak została przeprowadzona inwestycja na stacji w Nędzy.


W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy okolice stacji Nędza, gdzie mogliśmy zaobserwować roboty torowe na odcinku Nędza – Nędza Wieś (LK140) co opisaliśmy TUTAJ, dodatkowo omawiając plany i przetargi na innych odcinkach linii Katowice Ligota – Nędza. Z racji tego, że w Nędzy LK140 i LK151 łączą się to sprawdziliśmy jak wyglądają, po pracach przeprowadzonych jakiś czas temu, przebudowane perony dla połączeń z Raciborza w kierunku Kędzierzyna-Koźla, Opola i Wrocławia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jak zostały wykonane perony na LK151 w Nędzy można zobaczyć w małej fotogalerii powyżej, zaś jeśli chodzi o trwające prace inwestycyjne, to są one prowadzone aktualnie na odcinku Racibórz (granica miasta) – Krzyżanowice. Tor w kierunku Chałupek zostało już wymienione i jeżdżą po nim pociągi. Teraz trwa wymiana toru w kierunku Raciborza. W tym momencie trwa jeszcze postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy stacji Racibórz wraz z wybranymi elementami infrastruktury kolejowej przyległych szlaków.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 komentarze

  1. Na tych zdjęciach z Nędzy świetnie widać nędzę myślenia przy tych remontach.
    1) Dlaczego na peronie nr 2 nastawiali tyle płotu? Ludzie będą się tylko wkurzać że muszą chodzić na około i zaraz ktoś to zdemoluje lub ukradnie. Mogli to zrobić ładnie, estetycznie dociągnąć do budynku dworca.
    Znowu się kłania bylejakość, żeby tylko wydać kasę. Kiedy ktoś zacznie zwracać uwagę na detale?
    2) Czemu zazwyczaj remontowane są tylko główne tory? Reszta to dalej obraz nędzy i rozpaczy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *