Raciborska otworzyła podwoje

W minioną sobotę Koleje Śląskie postanowiły ugościć w swojej siedzibie wszystkie osoby zainteresowane ewentualną pracą u tego przewoźnika. Wszystko w ramach pierwszego w historii firmy „Dnia Kariery”. Łącznie w bazie KŚ w Katowicach na ulicy Raciborskiej, która otworzyła tego dnia swoje podwoje dla wszystkich chętnych, zjawiło się kilkaset osób.


Na przybyłych gości czekało nie tylko stanowisko z ofertami pracy, ale również możliwość zwiedzenia siedziby spółki jak i samych pojazdów. Można było przy tym zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla podróżnych, jak np. kabina maszynisty. Dla zwiedzających zostały przygotowane m.in. takie pociągi jak Flirt, Impuls czy Elf 2. Wyjątkowym zainteresowaniem ze strony miłośników kolei cieszyły się wycieczki po hali napraw. W programie zwiedzania nie zabrakło również wizyty dyspozyturze, która stanowi swoiste centrum dowodzenia i nadzoru nad pociągami obsługującymi trasy we naszym regionie.

Jeśli chodzi o oferty pracy, to KŚ najbardziej swoje działania skierowały by nakłonić potencjalnych chętnych do spróbowania w przyszłości swych sił w roli maszynistów, elektrotechników i elektromonterów. Dlatego właśnie w sobotę można było zapoznać się z warunkami pracy pod okiem maszynistów zatrudnionych w KŚ, którzy z własnego doświadczenia opowiadali o szczegółach pracy w spółce.

Co ciekawe, wśród odwiedzających znalazła się przedstawicielka płci pięknej pracująca na stanowisku maszynisty, która być może zobaczymy kiedyś za sterami jakiegoś Elfa czy Flirta w barwach KŚ. Dodajmy też, że najmłodszy gość liczył sobie bowiem zaledwie… kilka lat.

Koleje Śląskie serdecznie dziękują wszystkim przybyłym gościom, natomiast wszyscy ci, którzy nie mogli wziąć udziału w sobotnim spotkaniu, a są zainteresowane dołączeniem do zespołu Kolei Śląskich, zachęcamy do śledzenia ogłoszeń na stronie internetowej przewoźnika, w zakładce – Oferty pracy.

ZDJĘCIA: Bernadeta Saletnik (Koleje Sląskie)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3 komentarze

  1. było cudnie 😉 wyszłam bogatsza o wiedzę i szczęśliwsza, doskonała inicjatywa i organizacja!

  2. A czy są jakieś plany zwiększania liczby tabor nowych baz np.: w Bielsku/Rybniku/Częstochowie?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *