Sądowa wyłania się zza płotu

Dzisiaj rano  podglądnęliśmy jak postępują prace przy budowie centrum przesiadkowego „Sądowa” w Katowicach. Końcem przyszłego roku właśnie tutaj przerzucona zostanie z placu przy ulicy Piotra Skargi obsługa autobusowego ruchu dalekobieżnego i międzynarodowego.


Przypomnijmy, że w centrum stolicy województwa, przy zbiegu ulic Sądowej i Goeppert-Mayer powstaje centrum przesiadkowe, które dodatkowo ma przejąć rolę najważniejszego dworca autobusowego w Katowicach. Po ukończeniu inwestycji znajdzie się tutaj m.in. budynek obsługi podróżnych, duża wiata peronowa, wiaty rowerowe, parkingi naziemne, miejsca postoju i odjazdów autobusów. Będzie tu również strefa tzw. kiss&ride, czyli krótkiego postoju dla samochodów, nie dłuższego niż 3 minuty.

Budynek dla podróżnych będzie się składał z dwóch części. W niższej, na parterze obsługiwani będą pasażerowie komunikacji lokalnej, piętro przeznaczono dla korzystających z ruchu dalekobieżnego i międzynarodowego.

Węzeł „Sądowa” budowany jest w ramach Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych i uzyskał wsparcie unijne. Dokładnie w wysokości 34,6 mln zł, czyli ponad 60 proc. wartości kontraktu zawartego z firmą Budimex, wynoszącego 57 milionów złotych. Centrum przesiadkowe powinno być gotowe tuż przed końcem przyszłego roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *