Tramwajem turystycznym przez lato

Po Częstochowie wybierzemy się nie tylko turystyczną linią autobusową. W każdą niedzielę lipca i sierpnia na częstochowskie tory wyjeżdżać będzie zabytkowy tramwaj 4N obsługujący bezpłatną linię turystyczną.


W ramach Programu Lepsza Komunikacja, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ma do zaoferowania częstochowianom i gościom miasta kolejną atrakcję komunikacyjną tego lata. Każdej niedzieli w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), na częstochowskie tory wyjeżdżać będzie zabytkowy tramwaj.

Bezpłatna linia turystyczna „4N” będzie obsługiwana przez zabytkowy pojazd o takim samym symbolu fabrycznym. Częstochowska, tramwajowa linia turystyczna „4N” będzie kursowała od pętli przy ul. Fieldorfa – Nila na Północy do pętli Stadion Raków w obu kierunkach. Na przystankach przy trasie przejazdu pojawią się rozkłady jazdy. Te dostępne są także w załącznikach.

Tramwaj 4N to najstarszy czynny pojazd szynowy częstochowskiego MPK. Związany jest z początkami tramwajowej infrastruktury miasta. Rocznik 1958, odrestaurowany w 2006 roku – był w ostatnich latach wykorzystywany do obsługi różnego rodzaju przejazdów okolicznościowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *