Tramwajowe utrudnienia przez weekend

W najbliższy weekend czekają nas utrudnienia w kursowaniu tramwajów. W Bytomiu rozpoczyna się kolejny etap prac inwestycyjnych w infrastrukturę tramwajową. Od poniedziałku będzie lepiej jednak dalej ze zmianami.


Zabudową rozjazdów technologicznych rozpoczną się w najbliższy weekend (14/15.07.2018 r.) prace modernizacyjne na kolejnym odcinku linii tramwajowej w Bytomiu. Tymczasowo przerwane zostaną trasy linii nr 6 i 19 a zastąpi je autobus. Od poniedziałku tramwaje wrócą na swoje trasy, ale będą kursować wahadłowo po jednym torze.

W ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu” zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej długości ok. 3300 metrów toru pojedynczego. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. jest konsorcjum firm NDI i Balzola, które ma zrealizować zadanie w terminie do września 2019 r.

W miarę możliwości prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajowego po jednym torze. W tym celu konieczna jest zabudowa rozjazdów technologicznych, która prowadzona będzie w najbliższy weekend. W związku z tym, od godz. 6:00 w sobotę 14.07.2018 r. do pierwszych kursów wyjazdowych tramwajów w poniedziałek 16.07.2018 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajów:

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować w relacji: Katowice Brynów pętla – Bytom Łagiewniki zajezdnia,
  • tramwaje linii nr 19 – wprowadzenie trasy: Katowice Pl. Wolności – Bytom Łagiewniki zajezdnia,
  • uruchomiona zostanie linia nr 46 kursująca w relacji: Bytom Szkoła Medyczna – Bytom pl. Sikorskiego,
  • tramwaje linii nr 49 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością na trasie: Bytom Stroszek zajezdnia – Bytom pl. Sikorskiego,
  • dla tramwajów linii nr 9, 11 i 33 nastąpi korekta kursów.

Na odcinku Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-19 obsługująca przystanki autobusowe wg poniższego:

  • kierunek Chorzów: Bytom Dworzec Autobusowy – Bytom Rozbark Teatr Tańca – Bytom Arki Bożka – Łagiewniki Cmentarz (tymczasowy) – Łagiewniki Media Markt – Chorzów Polna (tymczasowy usytuowany przed sygnalizatorem drogowym) – Chorzów Nowa – Chorzów pl. Powstańców – Chorzów Rynek.
  • kierunek Bytom: Chorzów Rynek – Chorzów Metalowców – Chorzów Stabika – Chorzów Polna (tymczasowy w pobliżu przystanku tramwajowego) – Łagiewniki Media Markt – Łagiewniki Cmentarz – Bytom Arki Bożka – Bytom Teatr Tańca – Bytom Pogoda (autobusowy na ul. Witczaka) – Bytom Plac Sobieskiego – Bytom Dworzec Autobusowy.

UWAGA:
Przystanki tramwajowe Bytom Głęboka, pl. Sikorskiego, Park Mickiewicza, Rozbark Siemianowicka i Łagiewniki zajezdnia w obu kierunkach jazdy nie będą obsługiwane.

Zadanie pn. „Przebudowa torowiska od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu” jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to blisko 13,9 mln zł netto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *