W Ząbkowicach prace postępują…

Dawno nie byliśmy na stacji w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach by zobaczyć jak się mają sprawy przy budowie przejścia podziemnego. Wygląda na to, że dobrze, a największe zmiany okiem szarego człowieka można dostrzec na peronie numer 3.


Właśnie tam zaczęto stawiać już instalację mającą podtrzymywać przyszłe zadaszenie peronu. Najmniej widoczne są prace przy budowie samego przejścia podziemnego, ale i one postępują. Kończy się także rekonstrukcja peronu pierwszego. Dla pasażerów na pewno istotną informacją jest to, że aktualnie pociągi zarówno w kierunku Katowic i Sosnowca, jak i Zawiercia i Częstochowy odjeżdżają z peronu numer dwa.

Mamy w planie w najbliższym czasie odwiedzić jak najwięcej miejsc gdzie jest coś remontowane w materii infrastruktury kolejowej. Czy stacje, czy budynki, oczywiście o samej infrastrukturze nie wspominając. Jest jednak tego tak wiele, ze nie podejmujemy się określić, kiedy te zamierzenia uda się nam zrealizować. Ale spróbujemy…

Fot. Magdalena Iwańska (Koleje Śląskie)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

  1. Dlaczego DG Ząbkowice i Sikorka są w innej strefie niż DG Gołonóg i DG? To bardzo niechęca ludzi do dojazdów do pracy pociągiem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *