Tramwajem (i nie tylko) na Guns N` Roses

Dzisiaj na Stadionie Sląskim wielkie wydarzenie muzyczne. Wieczorem odbędzie sie tam koncert, chyba już, legendarnej amerykańskiej grupy rockowej Guns N` Roses. Informujemy, że w związku z imprezą, dzisiaj zostanie uruchomiona przez KZK GOP dodatkowa komunikacja autobusowa i tramwajowa, która ma ułatwić dotarcie na koncert tym, którzy postanowią zrezygnować z samochodu przy próbie dotarcia w okolice Stadionu Śląskiego.


Według naszego organizatora transportu zbiorowego będzie to dzisiaj wyglądało tak:

Komunikacja tramwajowa

Uruchomiona zostanie linia nr 0, która będzie kursować na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego na stadion), obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej. Do skorzystania z linii KZK GOP szczególnie zachęca kierowców, którzy zamierzają zaparkować samochód , np. w centrum Katowic, w rejonie NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center lub przy Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia.

Ponadto dla linii nr: 6, 11 i 19 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a po koncercie, na pętli przy Stadionie Śląskim zostaną podstawione dodatkowe tramwaje, które ułatwią powrót uczestnikom koncertu w kierunku Katowic.

Komunikacja autobusowa

Linie nr: 820, 830 i 840 w godzinach 16:00 (poniedziałek) do godziny 1:00 (wtorek) będą dodatkowo obsługiwać przystanek „Chorzów AKS”, a częstotliwość kursowania linii zostanie zwiększona.

Dla linii nr 808 i 811 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, które umożliwią dojazd oraz powrót po zakończonym koncercie do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek „Katowice Piotra Skargi”, stanowisko nr 2).

Dla linii nr: 7, 7N, 23, 109, 673 i 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia zostanie wprowadzona trasa objazdowa. Autobusy po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” (tymczasowe stanowisko, usytuowane ok. 80 m wcześniej niż stała lokalizacja) pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *