Czarne chmury nad PKM Jastrzębie

Zewnętrza firma konsultingowa przeprowadzi analizę ekonomiczną i rynkową Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Opracowanie ma pomóc w ratowaniu spółki i wybraniu dla niej najkorzystniejszego wariantu. W grę może wchodzić przejęcie spółki lub prywatyzacja.


PKM Jastrzębie od dłuższego czasu ma problemy finansowe. Najpierw próbowano ratować spółkę poprzez zwiększenie dotowania jej przez Międzygminny Związek Komunikacyjny jednak i to niewiele pomogło. Jak już informowaliśmy wcześniej, gminy wchodzące w skład MZK zdecydowały, że Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie będzie już firmą należącą do Związku. Obecnie istnieje kilka wariantów rozwiązań dotyczących przyszłości PKM, ale które z nich będą najkorzystniejsze to już sprawdzi zewnętrza firma konsultingowa.

Zarząd MZK, który po raz pierwszy obradował pod przewodnictwem Anny Hetman, prezydenta Jastrzębia-Zdroju zdecydował, że w podjęciu decyzji pomoże opracowanie przygotowane przez zewnętrzną firmę. Wszystko po to, by nie było wątpliwości prawnych w momencie podejmowania konkretnych decyzji. Firma ma przedstawić analizę sytuacji ekonomicznej i rynkowej PKM oraz wskazać możliwe i zgodne z prawem rozwiązania. Najbardziej prawdopodobne jest zbycie udziałów miastu Jastrzębie-Zdrój, które stałoby się właścicielem tego przedsiębiorstwa. Firma zewnętrzna ma także zaprezentować opcje ewentualnej prywatyzacji PKM. Opracowanie ma być gotowe w połowie lipca i jak zapowiedzieli członkowie Zarządu MZK, już w wakacje zostanie podjęta konkretna decyzja dotycząca przyszłości PKM.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *