Spółka Dolkom z nowoczesną podbijarką

Uniwersalna podbijarka rozjazdów i torów firmy Plasser & Theurer to najnowszy zakup Dolkom – spółki zależnej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Sprzęt będzie wykorzystywany przy realizacji inwestycji na sieci kolejowej PLK oraz do prac utrzymaniowych.


Dolkom Sp. z o.o. podpisał z firmą Plasser & Theurer umowę na zakup uniwersalnej podbijarki rozjazdów i torów typu UNIMAT 09-32/4S Dynamic. Zakupiona maszyna to wysokowydajna podbijarka służąca do podbijania, podnoszenia i ustawiania torów oraz rozjazdów. Wyposażona jest w zespoły stabilizujące, umożliwia sprawne i efektywne prowadzenie robót inwestycyjnych oraz bieżące utrzymanie sieci kolejowej. Proces podbicia polega na uniesieniu toru z jednoczesnym podsypaniem pod podkłady tłucznia. Dzięki temu, po opuszczeniu, tor znajduje się na odpowiedniej wysokości.

Podpisanie umowy na zakup tak nowoczesnej podbijarki to kolejny krok naszej spółki w stronę rozwoju i zwiększania efektywności naszych działań na infrastrukturze kolejowej PLK. Dzięki tej maszynie jesteśmy w stanie realizować prace podczas krótkich zamknięć torowych nie mających większego wpływu na organizację ruchu pociągów. Chcemy zagwarantować jak najwyższą jakość usług, zarówno przy realizacji inwestycji, jak i bieżących prac utrzymaniowych – mówi Andrzej Gola, prezes Dolkom Sp. z o.o.

Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *