Psia niedziela

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem Koleje Śląskie zapraszają do świętowania Międzynarodowego Dnia Psa. Przypada on w najbliższą niedzielę i w tym dniu nasi (bo też posiadamy) czworonożni pupile będą mogą podróżować bezpłatnie pociągami naszego regionalnego przewoźnika.


Inicjatywa z ubiegłego roku spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród posiadaczy czworonogów. Około 40 psów wraz ze swoim właścicielami gościło na pokładach pociągów KŚ. Stąd przewoźnik z radością informuje, że również i tym razem przyłączy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Psa.

Możliwość bezpłatnego przewozu psów będzie obowiązywać przez całą niedzielę we wszystkich pociągach KŚ, za wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągu Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane w obu kierunkach.

Pamiętajmy przy tym, że właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla psa. Dotyczy to szczególnie psów z długą i bujną sierścią,  jak choćby berneński pies pasterski widoczny na zdjęciu powyżej.

Zachęcamy wraz z KŚ wszystkich właścicieli do zabrania w niedzielę swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z psem Kolejami Śląskimi. Z drugiej strony warto pamiętać, że na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje tylko 2 złote, a nasze „redakcyjne” czworonogi już kilkakrotnie gościły na pokładach pociągów KŚ i zapewniamy, że nigdy nie spotkaliśmy się z wyrazami dezaprobaty ze strony innych pasażerów.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *