PKS w Bielsku-Białej z nowym właścicielem

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny (BZPG) przejął akcje PKS w Bielsku-Białej S.A. Zapowiadają się zmiany i inwestycje w nowy tabor.


W dniu 18 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Starosta Bielski – Andrzej Płonka przekazał 100% akcji spółki PKS na rzecz BZPG. Stosowną umowę w tej sprawie w imieniu BZPG podpisał Przewodniczący Zarządu Radosław G. Ostałkiewicz (Wójt Gminy Jaworze) oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Artur Beniowski (Wójt Gminy Bestwina).

Tym samym Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny, który tworzą samorządy (Powiat Bielski, Gmina Bestwina, Gmina Buczkowice, Gmina Jasienica, Gmina Jaworze, Gmina Kozy, Gmina Porąbka, Gmina Szczyrk, Gmina Wilamowice i Gmina Wilkowice) stał się właścicielem spółki.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny powstał z inicjatywy samorządów powiatu bielskiego i od samego początku działa na rzecz poprawy jakości komunikacji publicznej w naszym regionie. W ramach wspólnych działań Zarządu BZPG, od 1 stycznia 2018 roku osoby które ukończyły 70 lat mogą bezpłatnie podróżować autobusami PKS, planuje się również zmodernizować tabor PKS-u, co jest przedmiotem aktualnych starań o uzyskanie dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Ponadto już niebawem uruchomiona zostanie w ramach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) aplikacja #kiedyprzyjedzie.pl, nad którą aktualnie trwają prace wdrożeniowe. Za jej pośrednictwem możliwe będzie wyświetlenie wirtualnej tablicy z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym autobusów PKS ze wskazanego przez pasażera przystanku. Interesujący nas przystanek można wybrać z listy, wyszukać go na mapie lub też użyć kody QR, a nawigacja pomoże nam do niego dotrzeć.

Fot. PKS Bielsko-Biała

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *