Tabor z rękopisem Marszałka

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) należących do PKP Intercity będzie jeździło z naklejkami programu „Niepodległa”, natomiast 20 lokomotyw przewoźnika zostanie ozdobionych okolicznościową, biało-czerwoną grafiką.


Naklejki akcji upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości „Niepodległa” sukcesywnie będą znajdować się na czole EZT-ów, czyii jednostek Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART. Naklejką jest cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Pierwsze oklejone pociągi można już spotkać na torach.

Ponadto, w najbliższych tygodniach 20 lokomotyw PKP Intercity także zyska nowy wygląd. Każda z nich będzie wyróżniać się okolicznościową, biało-czerwoną grafiką, ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. W narodowych barwach pojawi się 6 maszyn EU44, czyli popularnych Husarzy oraz 14 pojazdów typu EP09. Oklejone lokomotywy oraz jednostki będzie można zobaczyć na torach na terenie całej Polski do końca bieżącego roku.

-Jako narodowy przewoźnik wraz z organizatorem akcji realizujemy inicjatywy, mające na celu przypomnienie jak największej liczbie naszych pasażerów o wydarzeniach sprzed stu lat. Nasze działania jednak na tym się nie zakończą. Na drugie półrocze zaplanowaliśmy kolejne akcje w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wkrótce poinformujemy o szczegółach – zapewnia Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Umieszczenie logo „Niepodległa” na pociągach to kolejna już inicjatywa będąca wynikiem partnerstwa PKP Intercity z Biurem Programu „Niepodległa”, które jest odpowiedzialne za obsługę Programu Wieloletniego „Niepodległa”. Biuro nadzoruje część programów dotacyjnych, włączających Polaków we wspólne świętowanie oraz jest dysponentem oficjalnego logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewoźnik od zeszłego roku włącza się w działania mające uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku.

Fot.  PKP Intercity 

2 komentarze

  1. Czy nie lepiej byloby malowac tabor w barwy „maskujace” ? np w zimie kamuflaz WINTERTARN a w lecie WOODLAND.!! 24 wrzesnia mijaja 92 lata od czasu zalozenia w polsce PKP. podpowiadam PKP-IC taka obcje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *